Chemax-Tech ma sposób na walkę z koronawirusem.

Artykuł sponsorowany Chemax-Tech Bartłomiej Woś
Koronawirus. Kilka miesięcy temu to słowo sparaliżowało niemal cały świat. Chyba nikt nie wiedział z czym wiąże się to określenie. Czas pokazał, jak niebezpieczny jest to wirus.

Światowa Organizacja Zdrowia apelowała i apeluje nadal, by zachować szczególne środki ostrożności. Dotyczy to zwłaszcza naszego postępowania w miejscach publicznych. Głównie chodzi tu o dezynfekcję. Wiele osób podchodzi do tych zaleceń z dużym dystansem i nie zawsze się do nich stosuje. O tym jak rozwiązać ten problem myślą m.in. organizatorzy imprez masowych. Mogą to być np. mecze piłkarskie, duże koncerty, czy inne wydarzenia przyciągające wielu odbiorców. Wiele trudności w takich sytuacjach sprawić może przestrzeganie obostrzeń sanitarnych tzn. by w krótkim czasie wielu ludzi przeszło skuteczną i bezpieczną dezynfekcję. Z takim problemem muszą się zmierzyć także niektórzy właściciele dużych zakładów pracy. Rozwiązanie podsuwają w firmie Chemax - Tech. To firma prowadząca sprzedaż urządzeń ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej wyprodukowanych przez rodzimą firmę Chemax - Pol.

- Nasza propozycja spotkała się ogromnym zainteresowaniem na rynku. Może znaleźć zastosowanie w bardzo wielu lokalizacjach. Nie są to tylko miejsca, gdzie odbywają się masowe imprezy sportowe, czy wydarzenia kulturalne.

To także lotniska, galeriehandlowe, szpitale - wylicza Bartłomiej Woś, właściciel firmy Chemax - Tech.

Rozwiązanie jest prostsze,niż się wydaje

W ofercie Chemax – Tech znajduje się m.in. komora dezynfekcji natryskowej KDN 2. Przeznaczona jest do dezynfekcji natryskowej odzieży wierzchniej osób przechodzących przez urządzenie. Konstrukcja urządzenia jest wolnostojąca, samonośna, spawana z blach i profili. Komora w całości wykonana jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej oraz tworzyw sztucznych. Do budowy zastosowano podzespoły renomowanych firm posiadających atesty jakości. Stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie urządzenia, a zabudowa komory pozwala na łatwy dostęp do poszczególnych jej elementów oraz prostą obsługę i regulację. Instalacja natryskowa zasilana jest z pojemnika środka dezynfekującego poprzez układ pompujący znajdujący się w zamykanej szafce technicznej. Odprowadzenie ścieków odbywa się przez otwór spustowy do kanalizacji ściekowej lub opcjonalnie usuwane odkurzaczem.

Z użytkowaniem nie będzie problemu

Do pomieszczenia, w którym ma znajdować się urządzenie powinny być doprowadzone następujące instalacje: elektryczna 230V; ściekowa lub opcja usuwania zanieczyszczeń cyklicznie odkurzaczem. Przygotowanie polega na sprawdzeniu podłączeń elektrycznych i mechanicznych. Ustawieniu parametrów pracy. Po wykonaniu powyższych czynności urządzenie jest gotowe do pracy. Komora dezynfekcji natryskowej może pracować w miejscach przeznaczonych do przepustu ludzi do i z pomieszczeń lub jako osobne wolnostojące urządzenie dezynfekcyjne.

Osoba przed wejściem powinna zapoznać się z krótką instrukcją wyświetlaną na panelu informacyjnym. Zielone światło informuje o możliwości przejścia przez komorę. Proces dezynfekcji następuje w środkowej części tunelu stacji dezynfekcji gdzie dysze natryskowe rozpylają środek dezynfekcyjny. Po przejściu przez stację kolejna osoba dostaje zielone światło do przejścia.

Asortyment chroniący przed COVID-19 w Chemax - Tech jest większy

Stacja dezynfekcji rąk z kołowrotem wolnostojąca

Typ.SDR K jest kolejnym urządzeniem, w asortymencie Chemax – Tech. Ten produkt użytkowany może być w jeszcze szerszej skali. Zastosowanie może znaleźć w niewielkich punktach usługowych, handlowych, czy biurach. W stacji wykorzystano serwonapęd. Przejście wyzwalane jest po otrzymaniu dawki dezynfekanta. W przypadku nieprawidłowego użytkowania stacji zadziała sygnalizacja dźwiękowa i słowna. Sygnalizacja świetlna poinformuje także o braku płynu dezynfekcyjnego w zbiorniku. Możliwa jest rejestracja liczby osób oraz współpracy z kamerą termowizyjną.

W zapobieganiu zakażeniom wirusami, w tym COVID -19 koniecznie trzeba pamiętać o rodzaju i jakości preparatów. W firmie Chemax -Tech wiedzą o tym doskonale.

- Jako jedna z nielicznych firm w Europie posiadamy środek o działaniu bakterio-, wiruso– i grzybobójczym na bazie cząstek srebra, z badaniami i certyfikatami pozwalającymi na bezpieczne użycie go dla ludzi - aXonnite® Silver.

Preparat aXonnite® Silver uzyskał rejestrację w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako środek biobójczy. Pozwolenie nr 2504/05

- Preparat nie zawiera:
- Alkoholu
- Chloru i związków chloru
- Czwartorzędowych soli amoniowych

Czynnikiem aktywnym jest jedynie srebro posiadające bardzo wysoką skuteczność biobójczą.

- Nie podrażnia skóry.
- Nie niszczy warstwy hydrolipidowej.

Cząstki srebra aXonnite® pozostają na powierzchni zapewniając przedłużoną w czasie ochronę przed patogenami.

Fantastyczne opinie i referencje o komorze dezynfekcji natryskowej KDN 2 dostarczonej przez Chemax – Tech wystawiają jej użytkownicy. Tak jest m.in. w przypadku zakładów przemysłu spożywczego.

„Kabina w pełni spełnia nasze oczekiwania, wykonana
jest z solidnych materiałów, a konstrukcja wyposażona
w innowacyjne rozwiązania. Urządzenie wzbudza zaufanie wśród korzystających
pracowników.”

Rekomendację przedstawia także Zagłębie Lubin S.A

„Zagłębie Lubin S.A. pozytywnie opiniuje urządzenia do dezynfekcji, które zostały wykorzystane podczas dwóch meczów ESA z Lechem Poznań i Koroną
Kielce. Zainstalowana kabina firmy Chemax – Pol to wysokiej klasy urządzenie, które spełniło nasze wszystkie oczekiwania i procedury z tym związane.
Nasi zawodnicy mieli poczucie bezpieczeństwa podczas meczów.”

Chemax-Tech Bartłomiej Woś; 98-200 Sieradz, Kuśnie 41 D
E-mail: bartlomiej.wos@chemaxtech.pl; Tel. 48 43 827 36 66;
fax 48 43 827 36 66; mob. 664 477 036
https://chemaxtech.pl/

Chemax-Tech ma sposób na walkę z koronawirusem.

Wideo

Dodaj ogłoszenie