Jovana Brakocević z obandażowanym udem lewej nogi
Jovana Brakocević z obandażowanym udem lewej nogi Andrzej Szkocki
W niedzielę doszło do meczu na szczycie Ligi Siatkówki Kobiet: Chemik Police - Grot Budowlani. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały 3:2. W czwartek derby Łodzi z ŁKS Commercecon, ale smutek panuje w drużynie prezesa Marcina Chudzika.

Dramat łodzianek nastąpił na rozgrzewce. Kontuzji doznała gwiazda pierwszej wielkości nie tylko naszej drużyny, ale całej ligi Jovana Brakocević. Na zdjęciu widać, jak siedzi na ławce z obandażowanym udem lewej nogi.
Przeciwko swoim dawnym koleżankom zagrała Martyna Grajber.
Pierwszego seta mimo braku swej najlepszej zawodniczki wygrały łodzianki, drugiego przegrały, ale w trzecim też były lepsze podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza.
W czwartym secie siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 21:19, ale straciły sześć punktów z rzędu i przegrały do 21.
Konieczny był tie-break. Do stanu 6:6 trwała wyrównana walka, ale później łodzianki grały kapitalnie. Zdobyły pięć punktów z rzędu. Wygrały piątego seta 15:9. Brawo! To pierwsza porażka mistrzyń Polski z Chemika.

MVP meczu: Gabriela Polańska.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:3 (23:25, 25:20, 25:23, 25:21, 9:15)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 9, Agata Babicz 11, Gabriela Polańska 15, Anna Bączyńska 10, Oliwia Urban 9, Jaroslava Pencova 18, Maria Stenzel (l) oraz Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz, Koleta Łyszkiewicz. Trener: Błażej Krzyształowicz.