Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chińczycy na Uniwersytecie Łódzkim. Początek trzeciej edycji szkoły letniej Ośrodka Spraw Azjatyckich przy UŁ. Zobacz zdjęcie i film

Maciej Kałach
Maciej Kałach
To m.in. dzięki szkołom letnim Chińczycy decydują się potem na opłacanie pełnego programu anglojęzycznych studiów w UŁ
To m.in. dzięki szkołom letnim Chińczycy decydują się potem na opłacanie pełnego programu anglojęzycznych studiów w UŁ Krzysztof Szymczak
Dwustu Chińczyków zaczęło w poniedziałek (15 lipca) udział w letniej szkole Ośrodka Spraw Azjatyckich przy Uniwersytecie Łódzkim. Wezmą oni udział w wybranych modułach kształcenia, organizowanych przez Wydziały: Biologii i Ochrony Środowiska, Ekonomiczno-Socjologiczny, Filologiczny, Matematyki i Informatyki oraz Zarządzania.

Uniwersytet Łódzki powitał uczestników dwutygodniowej szkoły letniej w auli Wydziału Filologicznego, gdzie po raz pierwszy Chińczycy spotkali się z polskimi słowami „proszę” i „dziękuję”.

Przez kolejne dni studenci z Chin dalej będą próbowali swoich sił w nauce naszego języka, poznają historię i kulturę Polski – także za sprawą zaplanowanych wycieczek m.in. do Żelazowej Woli oraz do Warszawy.

Natomiast na wydziałach UŁ – w zależności od od wybranego modułu szkoły letniej – Chińczycy zapoznają się np. z realiami funkcjonowania polskich przedsiębiorstw lub z osiągnięciami naszych ekohydrologów.

Uniwersytet Łódzki od lat promuje swoją ofertę edukacyjną w miastach partnerskich Łodzi (Tianjin, Chengdu i Guangzhou). Pomocne w tym jest również partnerstwo województwa łódzkiego z chińskim regionem Syczuan.

To m.in. dzięki szkołom letnim Chińczycy decydują się potem na opłacanie pełnego programu anglojęzycznych studiów w UŁ – największa uczelnia regionu ma ok. setkę takich studentów.

Opłata za szkołę letnią, jak zdradza UŁ, nie jest dla Chińczyków wygórowana.

Wsparcie finansowe na inny ciekawy wakacyjny projekt zyskała Politechnika Łódzka. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała PŁ grant na zorganizowanie szkoły letniej dla Polonii z Argentyny i Brazylii. Dwutygodniowy pobyt jej przedstawicieli w Łodzi zaczął się 8 lipca.

– Głównym celem pomysłodawców szkoły letniej jest zachęcenie kandydatów z zagranicy do studiowania w PŁ – poinformowała Ewa Chojnacka, rzecznik uczelni.

Organizacja szkół letnich to wynik przekonania, że prezentowanie oferty np. na targach edukacyjnych już nie wystarczy, aby ściągnąć kandydatów z innych państw do Łodzi.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki