MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Chronimy pszczoły - ratujemy środowisko”. Z naszą akcją byliśmy w Porczynach i w Bałdrzychowie (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Krzysztof Kaniecki
„Chronimy pszczoły - ratujemy środowisko”. Z naszą akcją byliśmy w Porczynach i w Bałdrzychowie
„Chronimy pszczoły - ratujemy środowisko”. Z naszą akcją byliśmy w Porczynach i w Bałdrzychowie Magdalena Jaworska
Dwie kolejne placówki oświatowe w gminie Poddębice włączyły się w akcję Dziennika Łódzkiego „Chronimy pszczoły - ratujemy środowisko”. Poddębice jako pierwszy samorząd zdecydował się na propagowanie naszego pożytecznego projektu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Porczynach przedstawieniem zatytułowanym „Baśń o pszczołach” zajęli drugie miejsce w XV edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Opiekunem grupy była Agnieszka Michalak. Występem artystycznym uczniowie z Porczyn włączyli się w akcję „Chronimy pszczoły - ratujemy środowisko”.

Lekcję pszczelarstwa w tym tygodniu odbyli też uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie. A poprowadził ją Krzysztof Płoszyński, jeden z nauczycieli placówki, który hobbystycznie zajmuje się pszczołami. Pasją zaraził go dziadek. Rodzinny pszczeli dorobek liczy 60 lat! Pan Krzysztof posiada w swojej pasiece aż 45 drewnianych uli.

Uczniom z bałdrzy-chowskiej podstawówki zaprezentował budowę styropianowego przenośnego ula, który Gmina Poddębice otrzymała w ramach akcji Dziennika Łódzkiego „Chronimy pszczoły - ratujemy środowisko”.

Dzieci i młodzież dowiedziały się jak powstaje i smakuje miód, jak ciężka jest praca małych pszczół, dlaczego ich ochrona jest tak ważna, a także kto rządzi w ulach, bo wbrew pozorom nie tak jak myślały królowa. Pan Krzysztof Płoszyński pokazał również jak wygląda pszczeli wosk oraz kit. Najmłodszych najbardziej ciekawiło ile pszczół mieści się w ulu? Latem ich liczba sięga nawet ponad sto tysięcy! To była bardzo pożyteczna lekcja…

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Za tydzień przedstawimy relację ze spotkania z pszczelarzem w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach na ul. Przejazd.

Akcja „Ratujemy pszczoły - chronimy środowisko”

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa łódzkiego. Projekt potrwa do października tego roku.

Złożona z wielu elementów i nośników kampania ma uświadomić mieszkańcom miast i wsi, jak bardzo ważne dla naszego ekosystemu są pszczoły i jak człowiek wpływa negatywnie na ich istnienie poprzez niewłaściwe używanie środków ochrony roślin i pestycydów, zanieczyszczanie powietrza, zbędne zużywanie i zanieczyszczanie wody. Na łamach naszych gazet i w sieci opowiadamy o dobroczynnym znaczeniu pszczół, zamieszczamy materiały związane z ich ochroną przed zagrożeniami ze strony środowiska naturalnego i człowieka oraz informujemy o terminach oprysków roślin.

Do Poddębic, które jako pierwsze przystąpiły do projektu, dotarł już pokazowy ul z atestem. Partnerem, który dostarczył ul do Poddębic w ramach akcji „Chronimy pszczoły” jest Fundacja Apikultura.

Styropianowy dom dla szkół burmistrzowi Piotrowi Sęczkowskiemu przekazał Daniel Sibiak, kierownik oddziału „Dziennika Łódzkiego” Region Zachodni.

- W Poddębicach preferujemy zdrowy styl życia stawiając na odnawialne źródła energii - mówi burmistrz Poddębic. - Stawiamy na postawy proekologiczne. Jednym z elementów, który wpisuje się w te działania, jest akcja „Dziennika Łódzkiego”

.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki