Chudnij ze smakiem: schudła raz, a dobrze

  Chudnij ze smakiem: schudła raz, a dobrze

  Konrad Gaca

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zaczęliście już pisanie pracy, która pozwoli Wam zdobyć nagrodę w naszym konkursie literackim? Łapcie za pióra, siadajcie do klawiatur, bo czasu jest coraz mniej, a na autorów najciekawszych utworów czekają nagrody.
  Konrad Gaca, prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością, specjalista żywieniowy, trener klasy Master Propta

  Konrad Gaca, prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością, specjalista żywieniowy, trener klasy Master Propta ©Agnieszka Kozłowska/Gaca centrum

  Przypominam, że w konkursie mogą brać udział utwory pisane zarówno wierszem, jak i prozą. Najważniejsza jest nie forma, tylko treść, a ta ma dotyczyć wszystkiego, co ma związek z odchudzaniem, zdrowym odżywianiem i Gaca System.

  Dzisiaj przypominamy wiersz Leszka Peplińskiego nadesłany na jedną z poprzednich edycji literackiej rywalizacji. Jak widać, jego autor dopiero zaczynał próbę okiełznania własnej otyłości. Ten wiersz to doskonały przykład na to, że w naszej zabawie może brać udział każdy. Zarówno ten, kto wspólnie z Gaca System odzyskał zdrowie, formę i radość życia, jak i osoby, które rozpoczęły swoją przemianę oraz wszyscy, którzy interesują się zdrowym stylem życia i kibicują osobom odchudzającym się wspólnie z Gaca System.


  Dlaczego warto brać udział w rywalizacji? Po pierwsze, dla przyjemności, jaką daje tworzenie. Po drugie, pisanie i czytanie tekstów dotyczących odchudzania i zdrowego trybu życia to kolejna forma motywacji, pomocna w utrzymaniu wybranego kursu na zdrowie. Wielu z nas przytrafiają się gorsze dni, kiedy wola słabnie i jesteśmy o krok od ulegnięcia pokusie. Wtedy potrzebujemy wsparcia. Najlepszy jest kontakt z innymi ludźmi, którzy też mieli takie same kłopoty. Można porozmawiać z osobami korzystającymi z Gaca System albo sięgnąć po twórczość uczestników wcześniejszych edycji konkursu literackiego. Wiele z nadesłanych utworów w znakomity sposób opisuje drogę, jaką przechodzili klubowicze i problemy, z jakimi musieli się zmierzyć.

  Ostatnim argumentem za wzięciem udziału w zabawie są nagrody umożliwiające dostęp do usług, jakie ma w swojej ofercie Gaca System. Autor najlepszego utworu zdobędzie aż półroczny dostęp do Gaca System. Pełną listę nagród zobaczymy w regulaminie konkursu umieszczonego na stronie gacasystem.pl

  ***

  Pamiętaj!

  Prace konkursowe należy wysyłać do końca czerwca. Później komisja konkursowa pod przewodnictwem Aliny Jahołkowskiej, przedstawicielki Związku Literatów Polskich, dokona oceny. Wyniki ogłoszone zostaną w 3. tygodniu września podczas gali kończącej 9. edycję akcji Chudniesz-Wygrywasz Zdrowie. Prace prosimy nadsyłać:
  e-mailem na adres: konkurs@gacasystem.pl pocztą (Gaca Centrum w Lublinie, ul. Fabryczna 2, 20-301 Lublin) z dopiskiem konkurs literacki lub osobiście w recepcji Gaca Centrum w Lublinie lub Zamościu.

  ***

  Leszek Pepliński
  Wieloryby są wśród nas


  Nie wiem, dlaczego, acz przyznać muszę,
  Urósł, niestety,
  mi spory brzuszek.
  Podjeść, fakt, lubię
  dużo i tłusto:
  Kaczkę z nadzieniem
  i schab z kapustą,
  Kiełbasy w plastry grubo krojone,
  Sos zawiesisty, gęsty majonez.
  Jednak by twierdzić
  zaraz otwarcie,
  Że dla mnie liczy się
  tylko żarcie?
  Że jutro mogę
  być bardzo chory,
  A dziś wyglądam już
  jak wieloryb?!
  Lecz obiektywnie
  przyznam Wam rację -
  Od dzisiaj dieta,
  wcześniej kolacja.
  Niech się historią stanie,
  co było,
  Wróci ma SZCZUPŁOŚĆ,
  zniknie otyłość!!!


  Jagoda Rak z Lublina
  Nadal nie macie pomysłu, o czym napisać pracę konkursową? Z czystym sumieniem mogę polecić historię metamorfozy, jaką przeszła Jagoda Rak z Lublina.

  Kiedy zaczynała zmagania z otyłością, ważyła 102 kilogramy. Jak sama przyznaje, wówczas, z powodu nadwagi, była niezadowolona i wiecznie się sobie nie podobała. Czuła się kiepsko, dokuczał jej też ból kolan. Za radą znajomych zgłosiła się do Gaca Centrum. Schudła aż 30 kilogramów i stała się inną osobą. Zniknęły problemy z brakiem akceptacji, także kolana przestały niedomagać.

  W przypadku metamorfozy Jagody Rak należy podkreślić jeszcze jedno. Ona od trzech lat nadal trzyma formę. Jest pełna energii i systematycznie trenuje z intensywnością, jakiej może pozazdrościć wielu aktywnych sportowo mężczyzn.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny