Ciało żołnierza z Tomaszowa wróciło do Polski [ZDJĘCIA]

  Ciało żołnierza z Tomaszowa wróciło do Polski [ZDJĘCIA]

  Beata Dobrzyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ciało żołnierza z Tomaszowa wróciło do Polski [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Dornowski

  Ciało zmarłego żołnierza 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, który zginął podczas misji w Afganistanie, wróciło do Polski. Witał je minister Tomasz Siemoniak.
  W środę, 4 września, na terenie Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa – Okęcie, uroczyście powitano trumnę z ciałem polskiego żołnierza, zmarłego 2 września w wyniku ran odniesionych w czasie wykonywania zadań służbowych w ramach XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

  W uroczystości, Rodzinie i bliskim zmarłego towarzyszył minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wraz z kierowniczą kadrą Sił Zbrojnych RP, a także wojskowa asysta honorowa oraz koledzy – żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, w szeregach której zmarły służył.

  „Byłeś w Afganistanie, bo tego wymagała służba Ojczyźnie. Służyłeś tam w obronie rzeczy najistotniejszych: pokoju, wolności i prawa do godnego życia. Śmiertelne rany odniosłeś w czasie walki z rebeliantami atakującymi polską bazę, pragnącymi zadać śmierć Tobie, jak i innym żołnierzom. Chylę czoła przed Twoją postawą i największą ofiarą, jaką poniosłeś" - powiedział minister Tomasz Siemoniak podczas ceremonii powitania zmarłego żołnierza.

  Żołnierz zmarł 2 września br. w szpitalu koalicyjnym w Rammstein, w wyniku ciężkich ran, odniesionych w czasie ataku na bazę Ghazni w Afganistanie, który miał miejsce 28 sierpnia br. Decyzją ministra obrony narodowej został pośmiertnie awansowany do stopnia starszego chorążego.

  Zgodnie z wolą Rodziny, personalia zmarłego żołnierza nie zostaną podane do publicznej wiadomości. Rodzina zwraca się również z prośbą do mediów o uszanowanie prywatności.

  CZYTAJ TEŻ NA TOMASZOWMAZOWIECKI.NASZEMIASTO.PL

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny