ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Ciepło w Twoim domu nie dociera na piętro, a kaloryfery...

  Ciepło w Twoim domu nie dociera na piętro, a kaloryfery stukają? To może być tego przyczyną

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Ciepło w Twoim domu nie dociera na piętro, a kaloryfery stukają? To może być tego przyczyną
  Czasem zdarza się tak, że mimo poprawnego i zgodnego z projektem montażu instalacji centralnego ogrzewania w naszym domu, coś po prostu nie działa. Co jakiś czas pojawiają się dziwne stuki, a ciepło jest dobrze rozprowadzane jedynie na parterze budynku. Jak się okazuje, takie sytuacje to całkiem powszechne zjawisko. W czym zazwyczaj tkwi problem? Otóż kwestia dotyczyć będzie tutaj najprawdopodobniej zaworu zwrotnego.
  Ciepło w Twoim domu nie dociera na piętro, a kaloryfery stukają? To może być tego przyczyną

  Nieprawidłowo umiejscowiony lub źle dobrany zawór zwrotny może nam przysporzyć niemałych kłopotów


  Jak się okazuje, prawidłowe umiejscowienie, montaż, a przede wszystkim dobór tak istotnego elementu, jak zawór zwrotny, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy instalacji centralnego ogrzewania lub wszelkich instalacji wodociągowych. Cyklicznie pojawiające się stuki oraz wciąż występujące nieprawidłowe przepływy to jedynie część problemów, z jakimi może przyjść nam się zmierzyć, jeśli zakupiony przez nas zawór zwrotny nie zostanie dobrany w sposób prawidłowy. Na końcu łańcucha kłopotów pojawi się oczywiście także brak efektów pracy instalacji c.o., co w konsekwencji sprawi, że dom nie będzie ogrzewany w taki sposób, w jaki oczekujemy.

  Gdzie szukać dobrej jakości asortymentu, fachowego doradztwa, a tym samym ucieczki od ewentualnych problemów z instalacją? Najlepiej wejdź na http://www.saga.info.pl/zawory-zwrotne/ i wybierz produkt, który najlepiej spełni twoje oczekiwania.

  Zawory zwrotne – jaką pełnią rolę w twoim domu?


  W przypadku źle pracującej instalacji c.o., przyczyna nieprawidłowości leży często w złym montażu lub po prostu braku zaworu zwrotnego, co skutkuje między innymi dostarczaniem gorącej wody przez rurociąg powrotny do grzejników usytuowanych na parterze domu, a nie pozwala na dostarczenie jej na wyższe kondygnacje.

  Zawór zwrotny jest zatem elementem warunkującym jednokierunkowy przepływ, np. wody, a jednocześnie zabezpieczającym przed przepływem wstecznym. Jego samoczynna praca opiera się na działaniu różnicy ciśnień, jaka występuje po obu stronach zaworu, a zatem urządzenie to przechodzi samodzielnie od zamknięcia do otwarcia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo