CNBA z zawodnikami ŁKS. Koszykarze idą śladami reprezentanta Polski Karola Gruszeckiego

Koszykówka. Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, koszykarze CNBA wrócili na parkiet. Tym razem jednak rywalizują na boisku zewnętrznym przy ul. Strykowskiej 10/18 w Łodzi.

W tegorocznej edycji występuje 13 zespołów podzielonych na cztery grupy. Do ćwierćfinałów, rozgrywanych systemem pucharowych, awansują tylko po dwa najlepsze zespoły. Reszta drużyn oczywiście dalej będzie grać o miejsca 9 – 13. Nowością w tej edycji są szczegółowe statystyki indywidualne jak i zespołowe ze wszystkich meczów. Dodatkowo dzięki kanale Bliżej Sportu, mogliśmy na żywo oglądać wszystkie trzy mecze pierwszego dnia – zapis video z meczów dostępny jest na profilu CNBA na facebooku.
W pierwszym meczu Sharksi dość pewnie pokonali OVOO 71:43. Pierwsze punkty w meczu zdobył Krystian Małoń. Jego kolega z zespołu - Bartłomiej Frątczak (gra w drugoligowym ŁKS w drużynie trenera Piotra Zycha) – był bliski uzyskania triple double (20 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst). Po przeciwnej stronie wyróżnił się Piotr Galoch – 14 punktów i 10 zbiórek.
W drużynie Sharks grają też koszykarze ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata: Jacek Gwardecki (zdobył 25 punktów), Arkadiusz Świt (11), a ponadto Paweł Gwardecki i Mateusz Głowacki. Skład OVOO: Maciej Walczak, Wojciech Jaskólski, Kacper Mosieński, Maciej Górski, Piotr Galoch, Dorian Więzowski.
W drugim spotkaniu Cyklinersi zmierzyli się z efektownym teamem Wow – jak oni pięknie grają! I rzeczywiście, ci drudzy zagrali pięknie i efektywnie, wygrywając dziewięcioma oczkami. Wśród zwycięzców prym wiodły Przemki – Majewski oraz Kacperek, którzy zdobyli łącznie 29 punktów. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył Jakub Antczak (17)
W ostatnim meczu CNBA Multibond rozpoczął czwartą kwartę z przewagą 18 punktów. Czy coś jeszcze w tym meczu mogło się wydarzyć? Jasne, że tak, ponieważ nie zapominajmy, że rywalem była jedna z najbardziej zawziętych drużyn ligi. Rozjuszone Leniwce postawiły wszystko na jedną kartę i ruszyły do boju. Efektem tego było zbliżenie się na cztery punkty w ostatniej minucie spotkania. Zabrakło jednak czasu i ostatecznie gracze w niebieskich strojach zanotowali dwa punkty za zwycięstwo. Ciekawostką jest to, że w ciągu 40 minut meczu obie drużyny oddały aż 55 rzutów za trzy punkty. Widać tendencje zaczerpnięte z ligi NBA.
Najwięcej punktów dla Multibond zdobył Igor Grodzki (były mistrz Polski kadetów 2008 z ŁKStrenera Roberta Zająca), a najwięcej punktów dla Rozjuszonych Leniwców zdobyli: Filip Szumilas, Hubert Gajda, Jakub Pajdak – po 13.
Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Ligi Letniej CNBA została rozegrana w 2010 roku. Wtedy mogliśmy w akcji oglądać m.in. reprezentanta Polski - Karola Gruszeckiego. Był on zresztą mistrzem oraz najlepszym strzelcem tamtej edycji.
W tej formule występuje młodzież szkolna, studenci, osoby pracujące czy też te będące na emeryturze. W pierwszym dniu trwającej edycji na parkiecie pojawiła się już Paula Kubiak, od kilku lat grająca w zespole Los Parkiet Cykliners.
Kolejne mecze odbędą się we wtorek o godz. 18:30. Więcej szczegółów i terminarz dostępne na www.cnba.pl. ą