Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co dla rowerzystów w 2023 roku w Łodzi? Są nowe pasy na Lodowej, będą stojaki, ciąg na Kusocińskiego i kawałek drogi na Księży Młyn

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
materiały prasowe umł
Na ulicy Lodowej powstały pasy dla rowerzystów. Ma być jeszcze kawałek drogi na Księży Młyn i ciąg pieszo-rowerowy na Retkini.

Na ulicy Lodowej wyznaczone zostały pasy dla rowerzystów. Pojawiły się na odcinku między ul. Przybyszewskiego i Milionową. Pasy łączą się z drogami rowerowymi na ul. Przybyszewskiego i Lodowej w kierunku al. Śmigłego-Rydza oraz Młynka.

Na północ rowerzyści mogą jechać ulicą Widzewską i Wałową aż do trasy WZ, gdzie są już odcinki z sierżantami i kolejnymi pasami rowerowymi.

Pasy rowerowe na ulicy Lodowej to projekt z budżetu obywatelskiego na rok… 2017. Sześcioletnie opóźnienie zdaniem urzędników wynikało z konieczności wyremontowania ulicy Lodowej, której nawierzchnia wcześniej była w zbyt zniszczona, by dało się bezpiecznie wyznaczyć na jej obrzeżach pasy.

Nowe stojaki rowerowe w centrum Łodzi

W Łodzi trwa też montaż nowych stojaków dla rowerów. Udogodnienie pojawi się głównie w Śródmieściu, w dziesięciu lokalizacjach, stojaków będzie w sumie 260. Znajdą się przy Tuwima 11, Kościuszki 53, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 53/57, Narutowicza 50, Zgierskiej 54, Piotrkowskiej 266 i Zachodniej 12, Kościuszki przy pasażu Rubinsteina, a także przy skrzyżowaniach Zachodniej i Limanowskiego oraz Wydawniczej i Piłsudskiego. Lokalizacje stojaków wybrano po konsultacji z rowerzystami.

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego ma być też wykonany ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Kusocińskiego na Retkini, od ulicy Armii Krajowej do Retkiński. Ciąg ma powstać po stronie osiedla, przy jego tworzeniu niektóre odcinki muszą być poszerzone. Ma to kosztować niecałe 300 tys. zł, na razie nie ma jeszcze przetargu, trwa ocena programu funkcjonalno-użytkowego.

Jest za to wybrany wykonawca fragmentu zapowiadanej od wielu lat drogi rowerowej na Księży Młyn w śladzie tzw. Kolei Scheiblerowskiej. Inwestycję podzielono na dwie części, ze względu na zbyt wysokie ceny ofert Zarząd Inwestycji Miejskich zrezygnował z większej części przetargu. Na razie uda się zbudować tylko krótki fragment łączący Księży Młyn od ul. Przędzalnianej z drogą rowerową na al. Śmigłego-Rydza. Najlepszą ofertę na kwotę 3,4 mln zł złożyła łódzka firma Jagez. Umowa została już podpisana.

- Strat prac planujemy w ciągu kilku najbliższych tygodni - informuje Małgorzata Loeffler, rzeczniczka prasowa Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Budowa ma trwać osiem miesięcy od podpisania umowy. Na drugą część projektu – czyli połączenie al. Śmigłego- Rydza z Milionową i odnoga do trasy WZ trzeba będzie jeszcze poczekać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki