Co najmniej trzy zmiany w składzie ŁKS na mecz z Arką. Rezerwy pokonały Wartę Działoszyn 4:1.

R. PiotrowskiZaktualizowano
Patryk Bryła nie zagra w sobotnim meczu z Arką Gdynia. Zawodnik wystąpił w meczu rezerw łódzkiego klubu
W sobotę o godz. 15 piłkarze ŁKS zmierzą się z Arką Gdynia. Z kolei o godz. 11 swój mecz rozpoczęły czwartoligowe rezerwy łódzkiego klubu, w wyjściowej jedenastce których znalazło się dwóch zawodników ze ścisłej kadry pierwszego zespołu.

Trener Kazimierz Moskal w dzisiejszym meczu z Arką (początek w sobotę o godz. 15) dokona kilku zmian w wyjściowym składzie względem ostatniego przegranego w Szczecinie spotkania z Pogonią. Wiemy już, bo i szkoleniowiec łódzkiego zespołu zapowiedział to podczas czwartkowej konferencji prasowej, że między słupkami bramki beniaminka stanie Arkadiusz Malarz.

Dla doświadczonego golkipera, który z Legią Warszawa zdobywał trofea i zagrał w Lidze Mistrzów, będzie to debiut w barwach ŁKS (przypomnijmy, że w Szczecinie pod nieobecność zawieszonego Michała Kołby dostępu do bramki łodzian strzegł Dominik Budzyński).

Wiemy już również, że w sobotnim starciu z Arką Gdynia ełkaesiakom nie pomogą Wojciech Łuczak i Patryk Bryła. Obaj pojawili się na boisku od pierwszej minuty meczu z Pogonią, ale dziś zagrali w czwartoligowych rezerwach łódzkiego klubu, które od godz. 11 rywalizują z Wartą w Działoszynie.

Tego pierwszego krytykowano po meczu z "Portowcami" (m.in. za zaprzepaszczoną niecelnym podaniem szansę na groźną kontrę z pierwszej połowy i fatalne zachowanie w murze przy golu Adama Buksy), natomiast opinie na temat postawy tego drugiego były mocno podzielone (przypomnijmy, że Patryk Bryła miał duży udział przy pierwszym golu dla ŁKS w meczu z Legią i trafieniu Łukasza Sekulskiego w Płocku).

Zwraca uwagę także to, że w zespole rezerw pojawił się na boisku Adrian Klimczak (młody obrońca wraca do gry po miesięcznej przerwie spowodowanej urazem dłoni), a w kadrze czwartoligowego zespołu na mecz w Działoszynie tym razem zabrakło defensywnego pomocnika Dragoljuba Srnicia. Sprowadzony w przerwie letniej Serb jeszcze nie zadebiutował w barwach ŁKS w ekstraklasie, występował do tej pory w drugiej drużynie, ale w sobotę chyba wreszcie otrzyma szansę (w kadrze meczowej prawdopodobnie znajdą się też Piotr Pyrdoł i Michał Trąbka).

Druga drużyna ŁKS rozpoczęła wspomniane spotkanie z Wartą w Działoszynie w składzie: Arndt - Tazbir, Lorenc, Dampc, Klimczak, Bryła, Sajdak, Sójka, Łuczak, Karlikowski, Ratajczyk.

ŁKS II pokonał Wartę Działoszyn 4:1. Bramki dla łodzian zdobyli Michał Karlikowski, Wojciech Łuczak z rzutu karnego, Artur Sójka i Jakub Piela. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Damian Zawieja.