Co piąty uczeń nie zdał matury!

  Co piąty uczeń nie zdał matury!

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Absolwenci XXVI LO ze świadectwami maturalnymi

  Absolwenci XXVI LO ze świadectwami maturalnymi ©Krzysztof Szymczak

  81 proc. maturzystów otrzymało świadectwo dojrzałości. 13 proc. ma szansę na poprawkę.
  Absolwenci XXVI LO ze świadectwami maturalnymi

  Absolwenci XXVI LO ze świadectwami maturalnymi ©Krzysztof Szymczak

  To był smutny dzień dla ok. 4 tys. absowentów szkół z woj. łódzkiego. „Oblali”, podczas gdy większość rówieśników cieszyła się wczoraj ze świadectwa dojrzałości.

  Z poziomem opanowania matematyki wciąż nie jest wystarczająco dobrze – mówiła po ogłoszeniu wyników matur Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

  Z zestawienia komisji centralnej w Warszawie wynika, że zdawalność w naszym województwie nie odbiega zbytnio od ogólnopolskiej. Każdy z pięciu obowiązkowych sprawdzianów zaliczyło 81 proc. absolwentów po raz pierwszy podchodzących do matury.

  Dalsze 13 proc. uczniów nie zdało jednego z przedmiotów, czym pokrzyżowali sobie wakacyjne plany. Zamiast cieszyć się latem, powinni raczej znów zaglądać do książek, jeśli zamierzają poprawić pechowy przedmiot na egzaminach w ostatniej dekadzie sierpnia. Korepetytorzy już zacierają ręce.

  6 proc. absolwentów z Łódzkiego plany o studiowaniu może odłożyć na co najmniej rok. Nie zdali dwóch z obowiązkowych egzaminów, a w takiej sytuacji mowy o poprawce być nie może.

  Ok 17 tys. szczęśliwców dowiadywało się o sukcesie już w nocy z czwartku na piątek. O północy wyniki dla każdego z uczniów po zalogowaniu udostępniła na swojej stronie internetowej łódzka OKE.

  – Przez pierwsze siedem minut odnotowaliśmy aż 12 tys. „wejść”, po godzinie już 19 tys. Nasze serwery wytrzymały – mówi Danuta Zakrzewska.

  CZYTAJ WIĘCEJ W SOBOTNIM DZIENNIKU ŁÓDZKIM

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ta

  zyjący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 23

  nie zdałem z jednego przedmiotu bo sie nie uczylem, cieszylem sie zyciem a wcale nie jestem głupszy od moich znajomych ktorzy sie uczyli. Ja sobie poprawie w sierpniu a 4 lata mialem spokoj i dobrą...rozwiń całość

  nie zdałem z jednego przedmiotu bo sie nie uczylem, cieszylem sie zyciem a wcale nie jestem głupszy od moich znajomych ktorzy sie uczyli. Ja sobie poprawie w sierpniu a 4 lata mialem spokoj i dobrą zabawe :)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten wykrzyknik to apel o pomoc

  Scribo Ergo Sum (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

  Nie matura a chec szczera zrobi z ciebie redaktera!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh

  zxc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 16

  i po co ten wykrzyknik w tytule... przecież nikogo to nie dziwi.. było wiadome jeszcze przed maturami... ja patrząc na poziom moich studentów, to się dziwię, że teraz co piąty maturzysta nie...rozwiń całość

  i po co ten wykrzyknik w tytule... przecież nikogo to nie dziwi.. było wiadome jeszcze przed maturami... ja patrząc na poziom moich studentów, to się dziwię, że teraz co piąty maturzysta nie zdał... im tylko słoneczka na zakrapianych alkoholem imprezach w głowie, robienie lodów na dyskotekach fb oraz inne pierdoły. Studentom teraz jak się da na sprawozdanie 3 tygodnie, to i tak zrobią to przez laborką i to metodą kupiuj-wklej. I potem wychodzi, że student pisze "wykonałam ćwiczenie" a studentka "zrobiłem". Zero myślenia, wysiłku, zaangażowania - przecież opierd... się mgr inż. sam przyjdzie... Jak mówię, że są książki od tego tematu, to słyszę " a to są z tego jakieś podręczniki? A to informacje z instrukcji nie wystarczą do zaliczenia".. Stąd mnie te wyniki nie dziwią...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo