Co robić w Łowiczu w ferie? Mały Och! Film Festiwal zaprasza [Program]

Rafał Klepczarek
Archiwum
Udostępnij:
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na siódmą edycję Małego OCH! Film Festiwalu. Rozpocznie się on 29 stycznia i potrwa do 9 lutego.

Poniżej przedstawiamy program feryjnej imprezy.

29.01 (poniedziałek)
POKAZ OTWARCIA:
11:00 Traktorek Florek dodaje gazu / prod. Norwegia 2017 / reż.Peder Hamdahl Næss / 73 min.
(pokaz przedpremierowy / premiera w kinach 23.03) wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Opowieść o sile przyjaźni, która potrafi być tak wielka, że jest się w stanie poświęcić dla kogoś własne życie. Na taki gest zdobył się czujny i odpowiedzialny Traktorek Florek, który ocalił Gustawa – swojego ludzkiego kompana – przed uderzeniem opadającego drzewa. Jednak, jak pokazuje doświadczenie, jeśli przyjacielska więź jest naprawdę silna i szczera, to dostaje się drugą szansę i bliskie sercu osoby wracają. Gustaw wkłada świecę zapłonową Traktorka do innego pojazdu, który ożywa. Film uczy, że nigdy nie można tracić nadziei, bo los potrafi bardzo zaskoczyć.
12:30 W laboratorium szalonego Doktorka!
Doktor MacŁOKintocz ponownie zaprasza do swojego warsztatu.
max. 16 osób / wiek: 6+
Sala plastyczna
bilet 5 zł / 16 miejsc

30.01 (wtorek)
11:00 Biegnij Amelio! / prod. Niemcy, Włochy 2017 / reż.Tobias Wiemann / 97 min. 9+
bilet 5 zł /120 miejsc

Tytułowa Amelia jest chorującą na astmę nastolatką, która wspólnie z rodzicami udaje się w okolice Tyrolu, by podjąć się kolejnej kuracji. Walka z chorobą jest dla dziewczyny źródłem frustracji, złości i buntu. Amelia nie chce aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego postanawia przemierzyć okoliczne góry. Pomaga jej w tym nowo poznany rudowłosy przyjaciel, z którym zweryfikuje prawdziwość lokalnej legendy, mówiącej o tym, że zdobycie górskiego wierzchołka ma uzdrawiającą moc.

13:00 Z ZOSIĄ CI SIĘ UPIECZE!
Warsztaty kulinarne dla najmłodszych z Zosią Mycką.
wiek: 6+
na Strychu
bilet 5 zł / 25 miejsc
31.01 (środa)
ŚLADAMI LEONARDO i wielkich wynalazców.
8:00 Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi
bilet 30 zł / 40 miejsc

10:00 Wystawa Leonardo da Vinci – Energia umysłu
Wyruszymy w interaktywną podróż ścieżkami najwybitniejszego artysty Europy.
Dowiemy się:
Jak wyglądał akwalung 500lat temu? Jak pracował największy geniusz wszechczasów? Jak wyglądały pierwsze maszyny latające? Jak powstawały wynalazki, których używamy na co dzień?
Poznamy także polskich Leonardów i ich innowacyjne dokonania:
-Biopleograf - pierwszy projektor
-Telektroskop - protoplasta telewizji elektrycznej
-System barwnego filmu - pierwowzór Technicoloru
-Pierwsza na świecie kamizelka kuloodporna

12.00 - Centrum Nauki i Techniki EC1 – zwiedzanie ekspozycji
Ścieżka edukacyjna - Przetwarzanie energii.
Ekspozycja "Przetwarzanie energii" to połączenie historii miejsca z zabawą i współczesną wiedzą, poznamy drogę od hałdy węgla do zarządzania dostawami energii.

Ścieżka edukacyjna - Mikroświat – Makroświat.
Wszechświat widzialny ma rozmiar kilkunastu lat świetlnych a świat najmniejszych struktur (o których istnieniu obecnie wiemy) mają wielkości mniejsze niż milionowe części metra. Wystawa "Mikroświat - makroświat" pozwala przyjrzeć się obu tym wielkościom, oddalającym się w obie strony od "naszego" miejsca na skali.
Zobaczymy wszystko to, czego nie możemy obejrzeć nieuzbrojonym okiem.

1.2 (czwartek)
11:00 ŁOKROPOL

Spotkanie z antyczną Grecją na dużym ekranie.
Filmy + pokaz historyczny, w tematyce antycznej Grecji.
Pokaz historyczny prowadzony w formie interaktywnej. Dzieci mają możliwość zapoznania się z kolekcją replik i biorą udział w licznych prezentacjach. Pokaz trwa ok 60 minut, podczas których poruszane są kwestie mitologii greckiej, dzieł Homera, pierwszych olimpiad, wychowania w starożytnej Sparcie, różnice między ustrojem Sparty a innymi greckimi polis, wojen grecko-perskich jak również szczegółowo omawiane wyekwipowanie greckich hoplitów plus szyk bitewny "falangi", najważniejsze osiągnięcia kulturowe i cywilizacyjne. Dodatkowo po pokazie każdy zainteresowany będzie miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z greckim hoplitą, przymierzyć zbroje, czy zostać zakuty w pręgierz.
bilet 5 zł /138 miejsc
2.2 (piątek)

11:00 Zielona szkoła / prod. Holandia 2016 / reż. Simone van Dusseldorp / 80 min. wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej zmianę szkoły. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz. Jest to jednak trudniejsze niż jej się zdawało. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą białą myszką, która zamieszkuje z nią jej nowy pokój. Meral nazwała swoją przyjaciółkę Pipip. Postanawia zabrać myszkę na obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice.
Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza aby Pipip została porwana przez sowę. Meral wraz z kolegami wyrusza na wyprawę ratunkową do lasu, podczas której pozna siłę prawdziwej przyjaźni.

5.2 (poniedziałek)
11:00 Przygody Finna / prod. Holandia 2013 / reż. Frans Weisz / 90 min.
wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Ku rozczarowaniu ojca, piłka nożna nie jest jedyną pasją Finna. Pewnego dnia dziwna wrona zaprowadza chłopca do zaczarowanego domu. Chociaż od dawna nikt tam nie mieszka, Finn spotyka tajemniczego mężczyznę o siwych włosach i w czarnym płaszczu. Gdy starszy pan zaczyna grać na skrzypcach, Finn przypomina sobie uśmiech swojej mamy, która zmarła przed rokiem. Od tej chwili Finn nie chce niczego robić poza nauką gry na skrzypcach, tak aby móc ponownie doświadczać tej magii.

12:30 W laboratorium szalonego Doktorka!
Doktor MacŁOKintocz ponownie zaprasza do swojego warsztatu.
wiek: 6+
Sala plastyczna
wstęp 5 zł / 16 miejsc

6.2 (wtorek)

10:00 Kaczka Cudaczka – przedstawienie teatralne
wiek: 6+
bilet 5 zł /138 miejsc
Adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Bohaterką naszej opowieści jest niezwykła Kaczka – Cudaczka. Do szopa – pracza idzie w sprawie wyprania piórek. Papuga – fryzjerka ma zmienić jej uczesanie na bardziej twarzowe. Kaczkę Cudaczkę boli głowa idzie więc do sowy – aptekarki.
Wreszcie w swojej wędrówce trafia do gabinetu lekarskiego gdzie porad udziela doktor – dzięcioł. Lekarz proponuje kaczuszce, żeby postarała się być sobą, bo to najlepsza metoda na dobre samopoczucie.
Wyraziste postaci bohaterów, kolorowe stroje, barwna scenografia, to największe atuty tego przedstawienia.
11:00 Kod M / prod. Holandia 2015 / reż. Dennis Bots / 98 min.
wiek: 8+
bilet 5 zł /120 miejsc
Uparta i ambitna Isabel rozpoczyna poszukiwania legendarnego miecza słynnego D'Artagnan. Jedyną wskazówką jest tajny kod, który doprowadzi do skarbu. Rozszyfrowanie go nie jest jednak proste. Dziewczynie pomaga jej kuzyn oraz przyjaciel. Razem postanawiają wyruszyć na poszukiwania. Okazuje się jednak, że nie są jedynymi śmiałkami, którzy chcą zdobyć cenny miecz. Wyprawa dostarczy nie tylko przygód, ale również pozwoli się przekonać ile warci są prawdziwi przyjaciele.
7.2 (środa)
ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA
Wycieczka dla najmłodszych do Planetarium w Toruniu
bilet 30 zł / 40 miejsc
Wizyta w planetarium:
11.30 Seans „CUDOWNA PODRÓŻ”, czas trwania: 38 minut
Chyba każdy dorosły był kiedyś zasypywany dziesiątkami pytań w stylu: dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone, co to jest gwiazdozbiór, czy to prawda, że na niebie są wozy i niedźwiedzie z ogonami. Jak wygląda Księżyc z bliska? Czym są gwiazdy? Czy na innych planetach są kosmici? Czy potrafisz odpowiedzieć na każde z tych pytań? Jeśli nie, to zapraszamy na pokaz pt. "Cudowna podróż".
W trakcie tego seansu przedstawiamy podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udajemy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Pokazujemy dzieciom, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznajemy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdzamy, czy w Kosmosie można spotkać ufoludki.
godz. 12.30 Geodium, czas trwania 40 minut.
Sala Geodium to wystawa interaktywna stworzona w toruńskim Planetarium wg własnego, oryginalnego pomysłu. Wystawa Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym można samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Na wystawie są też 2 stanowiska z kolekcją skał i minerałów. Cztery narożniki sali Geodium to plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Odwiedzający znajdą tam wybuchający wulkan, ocean będący kolebką życia, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi, czy wreszcie makietę cywilizacji człowieka. Wykaz stanowisk interaktywnych w sali Geodium: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcja, atmosfera Ziemi, efekt Coriolisa, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna, kolekcja meteorytów.

8.2 (czwartek)
11:00 Wicher - dzikie konie / prod. Niemcy 2017 / reż. Katja von Garnier / 110 min. wiek: 8+
(przedpremiera) wiek: 8+
bilet 5 zł /120 miejsc
Kontynuacja wspaniałej sagi o miłości młodych ludzi do koni i odwzajemnianiu tych uczuć przez te mądre zwierzęta.

13:00 Z ZOSIĄ CI SIĘ UPIECZE!
Warsztaty kulinarne dla najmłodszych z Zosią Mycką.
wiek: 6+
na Strychu
bilet 5 zł / 25 miejsc
9.2 (piątek)
POKAZ ZAMKNIĘCIA:
11:00 Wielka wyprawa Oskara / prod. Norwegia, Szwecja 2017 / reż. Torfinn Iversen / 79 min. wiek: 6+
(pokaz przedpremierowy / premiera w kinach 20.04) wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Dziesięcioletni Oskar ma marzenie, którym jest wyjazd na prerię wraz z mamą. Niestety tuż przed wakacjami mama Oskara powiadamia go o planowanej podróży do Ameryki. W tym czasie chłopcem ma się opiekować jego – niezbyt towarzyski i gburowaty – dziadek. Na szczęście, Oskar poznaje Leviego i jego – cierpiącego na krótkowzroczność – konia. Wspólnie decydują się na przeprawę przez Ocean Atlantycki, żeby odszukać w Ameryce mamę Oskara.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
henryk
kino fajne ale poza tym burmistrz nie zadbał w tym roku o zajęcia dla dzieci
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie