Co robić w pierwszy jesienny weekend w Łodzi

  Co robić w pierwszy jesienny weekend w Łodzi

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Co robić w pierwszy jesienny weekend w Łodzi
  1/7
  przejdź do galerii
  W ten weekend w centrach handlowych można oglądać strażaków, pomóc chorym dzieciom czy obejrzeć spektakl.
  Strażacy będą walczyć

  Najlepsi strażacy z Polski z zagranicy pojawią się dziś i jutro w Manufakturze. Wezmą udział w wyjątkowo trudnych zawodach Firefighter Combat Challenge.

  Strażacy będą mieli do pokonania tor przeszkód, który trzeba będzie pokonać w stroku bojowym z maską gazową i butlą z tlenem. Wśród zadań jest m.in. wbieganie na 12-metrową wieżę i wciąganie na nią dwóch węży strażacki o wadze 20 kg każdy oraz przeciągnięcie ważącego 80 kilogramów manekina na dystansie około 30 m.

  Pokonanie wszystkich etapów to morderczy wysiłek, dlatego sędzia ma możliwość przerwania zadania, jeżeli uzna, że stan zawodnika nie pozwala mu na bezpieczne kontynuowanie konkurencji. Na wykonanie wszystkich zadań uczestnicy zawodów będą mieli tylko sześć minut.

  Zawody odbywać się będą w piątek i w sobotę od godz. 8 do 19. Strażakom można kibicować. W sobotę dla widzów przewidziano dodatkowe atrakcje. W Manufakturze pojawi się mały tor ze strażackimi przeszkodami dla dzieci. Dodatkowo Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej poprowadzi akcję informacyjną „Bezpieczny dom” gdzie będzie można poznać zasady ochrony przed pożarami i walki z groźnym czadem.

  Meet my Make Up

  Manufaktura w sobotę i w niedzielę zaprasza na targi Meet My Make Up - dwudniowe święto urody, pielęgnacji i makijażu. W rotundzie galerii handlowej staną stoiska marek kosmetycznych dostępnych w Manufakturze, w których dyżurować będą konsultantki i wizażystki. To okazja, by dobrać kosmetyki pod okiem doradców.

  W sobotę gościem targów będzie youtuberka Maxineczka, którą śledzi 240 tys. osób. O 12.30 opowie o swojej pracy w rotundzie Manufaktury, o godz. 15 rozda autografy, a o godz. 17 wykona pokazowy makijaż.

  Maciej Zień i jego buty

  W sobotę w salonie Symbiosis w Manufakturze prezentowana będzie kolekcja butów Baldowski by Zień. To efekt współpracy Macieja Zienia z firmą obuwniczą Baldowski. Gościem pokazu będzie sam projektant, który od godz. 14 do 16 będzie prowadził w sklepie warsztaty z projektowania obuwia. Wstęp jest wolny.

  Damski rajd Arabela

  Także w sobotę o godz. 10 z Manufaktury wyruszy kobiecy Rajd Arabela Rally. W tegorocznej edycji rajdu biorą udział 54 panie. W Manufakturze auta przejdą kontrolę techniczną, a panie będą musiały wykonać pierwsze z rajdowych zadań. Potem pojadą w dalszą trasę.

  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny