Co tam słychać?

  Co tam słychać?

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  - Jak dotąd nie ma żadnych faktów, które mogłyby potwierdzać, że polscy obywatele byli przedmiotem działań amerykańskich służb wywiadowczych - uspokoił wczoraj naród minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Wcześniej ulubieniec publiczności minister Radosław Sikorski zagroził USA, że "będziemy domagać się wyjaśnień co do aktywności amerykańskiej NSA wobec Polski i Unii Europejskiej". Chwilę później ministrowi wtórował sam Donald Tusk, stwierdzając, że myśl Sikorskiego jest prosta, jasna i klarowna.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Oświadczenia europejskich polityków w sprawie amerykańskich podsłuchów są co najmniej śmieszne, jeśli nie żałosne. Dla ludzi jako tako rozeznanych w politycznym savoir-vivre jest aż nadto oczywiste, że wszystkie państwa podsłuchują się i szpiegują na miarę swych potrzeb i możliwości. Jeśli politycy o tym nie wiedzą, to nadają się do zmywania garów. Ale nie ma obawy, przynajmniej niektórzy wiedzą. Jeśli się oburzają, to dla publiczności, na pokaz.

  Pewnie szpiegowanie i podsłuchiwanie Amerykanom wychodzi lepiej niż innym, bo robią to od lat i nie szczędzą pieniędzy. Ponadto wiedzą, czego chcą. Prawdopodobnie w niektórych krajach nie muszą podsłuchiwać ani szpiegować, bo miejscowi służalcy za kilka centów lub wręcz dla samego honoru doniosą, co Amerykanom jest potrzebne, a nawet niepotrzebne.
  Co dalej? Nie spodziewajmy się dramatycznych gestów strony polskiej wobec USA. Polska zachowa się powściągliwie, bo w przeciwnym razie Ameryka może nas nie zabrać na swoją kolejną wojnę.
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  To jest oczywista oczywistość.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

  Już z pierwszego zdania artykułu jednoznacznie wynika, że USA nie podsłuchują i nie kontrolują w żaden inny sposób tak wiernego sojusznika jakim dla nich jest Polska. Wszelkie insynuacje, że jest...rozwiń całość

  Już z pierwszego zdania artykułu jednoznacznie wynika, że USA nie podsłuchują i nie kontrolują w żaden inny sposób tak wiernego sojusznika jakim dla nich jest Polska. Wszelkie insynuacje, że jest inaczej należy odrzucić jako niedorzeczność. Jako członkowie NATO wiernie trwamy ramię w ramię w Sojuszu i nie ma między nami żadnych tajemnic.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo