Co to będzie!?

Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczyk Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Udostępnij:
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, czym wywołał oburzenie obrońców prawdziwej demokracji, nawet tych, którzy nie wiedzą, do czego jest trybunał i na czym polegają zmiany.

Jedno jest pewne: dążąc do zmiany przepisów o trybunale, zarówno pani premier, jak i prezydent oraz pozostali reformatorzy popełnili błąd, gdyż zlekceważyli polskie tradycje. Już przywódca narodu Władysław Gomułka, zanim podjął ważną decyzję, jechał po wskazówki do Moskwy. Dzięki temu zyskał dumne miano: Władysław Zegarmistrz.

Teraz nie po to mamy demokrację, by zasuwać do Moskwy. Wskazówki są w Brukseli, a konkretnie w Berlinie i Waszyngtonie. Niestety, podczas prac przy nowelizacji ustawy nikt nie pofatygował się po te wskazówki. Konsekwencje mogą być poważne: kanclerz Merkel na złość może nam nie przysłać obiecanych uchodźców, a prezydent Obama nie zorganizuje konferencji NATO w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Cogito
Gdzie tu jest choć raz wymieniony KOD? Wiesz co to jest sarkazm?
...
Wie o tym stowarzyszenie sędziów Iustitia, wiedzą profesorowie prawa, byli prezesi TK, wydziały prawa UJ, UW, UWroc, NRA, RPO, KRS itd.
To z gron ściśle fachowych. Nie ma lepszych fachowców od prawa i konstytucji.
Do tego w/w opinię podzielają biuro analiz sejmowych, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, prof. Chmaj, Winczorek, Łętowska, itd.
A kto jest za? Wyłącznie pisiory.

Ubogim w duchu tłumaczę, że wszystkie wymienione powyżej grona nie są z PO, ani nie stanowią popleczników PO.
l
l
towarzyszu z UB dobrze będzie
P
POdPIS
Cicho wszędzie, głucho wszędzie, człek po śladach człeka szuka. A tam niebo wciąż się pali. Łuna, łuna, łuna. Wtem anieli całkiem biali stają między człeki : Ej nie bójcie się kochani, złego nie zrobimy, My od PO posłani - radosne rzeczy wieścimy, Z plebsem łączym żłobu swe ofiary - wiara, miłość i nadzieja, to są nasze dary. Przyjm je , przyjm je PISIe drogi, niech na ziemi znikną trwogi. Znikły z nieba czarne chmury. Tak śpiewają święte chóry.
P
P.
Rzeczywiście to „wielkie zaskoczenie”, Pan Prezydent podpisał.
„Onegdaj polscy przywódcy” „ustanawiali swoje słowo” po zasięgnięciu „opinii” u swoich doradców duchowych, pierwej na wschodzie i następnie na zachodzie, za oceanem też. Obecnie chyba też „nasza głowa narodu” zasięgnęła „opinii” pewnie pod osłoną nocy, dlatego niewidzialna dla paparazzi. Najważniejsze jest, że jest on dr prawa i wszystko jest „prawe z prawem”.
.
Dawniej KOR, teraz KOD robią zamieszania, no ale taka jest natura naszego społeczeństwa. Te tłumy w Radomiu, Gdańsku i wielu innych miastach dawniej i teraz, tylko te twarze i to za tym samym po różnych stronach barykad. Jak podobne słowa wtedy i obecnie wygłaszane PRAWO DLA LUDU.
No ale to motłoch jak zwykle dzielić chce społeczeństwo, wzywa do antagonizmów. Kurcze. Dawniej jednoczył w całość, teraz tylko tą wstrętną opozycję.
„A więc – szable w dłoń!” podzielmy ludzi. Żonę z mężem, sąsiadów, miasta. Wierzących z prawej strony kościoła z tymi z lewej, w imię powszechnej miłości, bo cóż dopiero będzie jak rzeczywiście kościół przyjmie (jak głosi) tych uciekinierów z półksiężyca z tą częścią kościoła która ma tak odmienne zdanie. Czy jak na niektórych wiecach – krzyże w dłoń i z „miłosnymi słowami” do ataku na przeciwnika? (do której strony kościoła należę?)
Coś jednak jest nie tak. Były te uliczne spotkania (dziś ci a jutro ci), lecz nie stamtąd idzie nurt a z ust naszych wybrańców. I to skąd?
Ja z polityki lubię filmy te sf, te przygodowe, a nawet wolę te romance niż spotkania na w/w tematy.
.
PS
Wszystkiego najlepszego w nowym roku
Spełnienia własnych potrzeb i marzeń
(a z polityki – Kevin sam w domu [nie cierpię go])
k
ksantypa_222
Nowelizacja Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zupełnie niezrozumiałym jest złamanie polskiej tradycji.
Onegdaj polscy przywódcy udawali się do Moskwy celem uzyskania wskazówek i akceptacji dla swoich pociągnięć. Czyżby polskie nowe władze nie orientowały się, gdzie teraz należy uzgadniać swoje poczynania? A Bruksela, Berlin i Waszyngton? Zignorowanie konsultacji z tymi ośrodkami władzy, to grzech śmiertelny naszych nowych władz. Konsekwencje dla Polski mogą być bardzo dotkliwe. W ramach reperkusji Polska może być zawieszona w prawach członka Unii Europejskiej, możemy nawet nie otrzymać obiecanego kontyngentu muzułmańskich uchodźców. I cóż my biedni wtedy poczniemy?
Na nasze szczęście istnieje i ostro działa Komitet Obrony Demokracji pod światłym przywództwem Mateusza Kijowskiego (człowieka kryształowo uczciwego). Demokracji należy bronić organizując uliczne demonstracje. Należy wyrazić swoje niezadowolenie i głośno domagać się prawdziwej demokracji w naszej Ojczyźnie.
W sukurs przychodzi Tomasz Siemoniak (PO), który zapowiedział utworzenie
"FRONTU OBRONY KONSTYTUCJI", tak aby uniemożliwić jej zmianę w parlamencie. Oczywista, do współpracy zaprasza kluby Nowoczesnej i PSL.
Może warto byłoby dodatkowo przemyśleć koncepcję utworzenia Rady Ocalenia Narodowego? Może jakieś ogólnopolskie referendum w sprawie skrócenia obecnej kadencji Sejmu, Senatu i Prezydenta?
Front Jedności Narodu już kiedyś był, przeminął i obecnie raczej nie przejdzie.
W odwodzie jest jeszcze b. prezydent Lech Wałęsa, który zadeklarował, że w każdej chwili jest znów gotów stanąć na czele walki o wolność i demokrację! A więc – szable w dłoń!
s
sf
Dlaczego okłamujecie ludzi?
KOD to nie jest żaden ruch obrony demokracji, tylko co najwyzej ruch obrony wlasnej d***. Boją sie te wszystkie urzedniki panstwowe ze ich przewinienia zostana przez PiS rozliczone i wsadzą ich za kratki.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie