Co zrobić, by jeść smacznie i zdrowo? Program edukacyjny...

  Co zrobić, by jeść smacznie i zdrowo? Program edukacyjny Akademia Uwielbiam dla uczniów

  PW

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzą się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie
  1/4
  przejdź do galerii

  Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzą się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie ©123RF

  Trwają zapisy do programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam skierowanego do szkół w całej Polsce. Placówki, które zgłoszą się do programu, zyskają wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, niemarnowania żywności i gotowania.
  Dodatkowo w ramach Akademii przewidziane zostały konkursy, w których uczniowie, klasy i całe szkoły mogą walczyć o atrakcyjne nagrody. Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.

  Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzą się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie.
  Akademia uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania. Do Akademii Uwielbiam może dołączyć dowolna liczba nauczycieli i klas z danej szkoły. Nauczyciele koordynujący mogą zgłosić swoją klasę do programu, wypełniając formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej programu: www.akademiauwielbiam.pl. Zapisów do programu można także dokonywać poprzez rozmowę telefoniczną z przedstawicielem organizatora.

  Po zgłoszeniu uczestnictwa, nauczyciele otrzymają drogą e-mailową komplet dwóch scenariuszy lekcyjnych, stworzonych przez ekspertów (metodyka oraz dietetyka). Przygotowano m.in. grę szkolną oraz inne angażujące aktywności zachęcające do działania. Dodatkowo każda szkoła, która weźmie udział w Akademii i po przeprowadzeniu zajęć programu wypełni ankietę podsumowującą, otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia. W Akademii Uwielbiam, oprócz wiedzy można także zdobyć atrakcyjne nagrody.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo