Co zrobić z rozbitym termometrem i świetlówką

  Co zrobić z rozbitym termometrem i świetlówką

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Co zrobić z rozbitym termometrem i świetlówką

  ©Grzegorz Gałasiński

  Tomasz Obraniak ma w domu zbity termometr rtęciowy. Tymczasem ani w aptece, w której realizowana jest zbiórka termometrów ani w miejskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nie chcieli go od niego odebrać...
  Co zrobić z rozbitym termometrem i świetlówką

  ©Grzegorz Gałasiński

  - Dzwoniłem do dwóch aptek na ul. Czernika i na ul. Zakładowej - mówi Tomasz Obraniak, nasz Czytelnik. - Usłyszałem, że apteki odbierają stare termometry, ale nie mogą być one potłuczone. W PSZOK na ul. Zamiejskiej (podlego pod Urząd Miasta Łodzi) usłyszałem, że nie biorą nie tylko zbitych termometrów, ale też świetlówek, bo są one niebezpieczne dla pracowników. Co mam zrobić z tym termometrem? A co, jeśli zbije mi się świetlówka?

  Zbigniew Solarz, rzecznik Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi przyznaje, że apteki mogą nie mieć możliwości zagospodarowania zbitego termometru.

  - Dlatego zbierają tylko te nie uszkodzone - mówi Zbigniew Solarz, ale obiecuje pomóc w ustaleniu miejsca odbioru odpadu tego typu.

  Łódzki Zakład Utylizacji Odpadów "Malex" mógłby odebrać termometr od pana Tomasza, ale ten musiałby go przywieźć do Zgierza, na ul. Barwnikową 7. Poza tym za odbiór kilograma niebezpiecznych odpadów trzeba zapłacić 135 zł plus VAT. Czytelnik zapłaci więc około 11 zł za oddany termometr.

  - Przyjmiemy termometr - słyszymy w firmie "Malex". - Wystarczy go włożyć do szklanego słoika i do nas przywieźć.

  Ewa Jasińska, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej UMŁ jest zaskoczona, że apteka nie chce odebrać zbitego termometru.

  - Nie jeden raz firmy wywozowe odbierały z aptek pojemniki, w których były stłuczone termometry - mówi Ewa Jasińska. - Ale jeśli jest taki problem to będę próbowała utworzyć specjalne punkty w tym celu. Natomiast pojemniki na jarzeniówki i świetlówki - również zbite - stoją w korytarzu naszego wydziału, przy ul. Piotrkowskiej 175.

  Miejsce bezpłatnego odbioru zbitego termometru udaje się w końcu ustalić miejskiemu wydziałowi zarządzania kryzysowego.

  - Rozbity termometr można dostarczyć do apteki przy ul. Zachodniej 81/83 - mówi Jarosław Tylżanowski z wydziału zarządzania kryzysowego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Zrobić to samo co minister Marcin Korolec.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/smieciowy-minister-to-klamca_335253.html

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo