MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej miejskich zdrojów w Łodzi. Można się z nich napić lub napełnić butelkę. Wkrótce zacznie działać zdrój przy ulicy Ogrodowej

Nieczynny jeszcze zdrój przy ulicy Ogrodowej 20.
Nieczynny jeszcze zdrój przy ulicy Ogrodowej 20. Krzysztof Szymczak
Od kilku lat zwiększa się w Łodzi liczba ulicznych, miejskich zdrojów, z których można bezpłatnie korzystać od wiosny do jesieni. Już wkrótce nowy zdrój zostanie uruchomiony przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

Zdrój przy ulicy Ogrodowej 20 został ustawiony przy wejściu do nowego pasażu biegnącego od ulicy Ogrodowej do Legionów. Zostanie uruchomiony po zainstalowaniu podlicznika na zraszacze zieleni. Będzie to 11 miejski zdrój pitny pod opieką Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Łodzi. Czynne zdroje stoją także innych przestrzeniach:

  • pasaż Schillera - 2 sztuki
  • plac Wolności - 1 sztuka
  • plac Dąbrowskiego - 1 sztuka
  • ul. Piotrkowska - 3 sztuki z cyklu "dzieci i ryby"
  • ul. Piramowicza przy Narutowicza - 1 sztuka
  • rynek Nowosolna - 1 sztuka, zdrój ozdobny wybudowano w ramach budżetu obywatelskiego

galeria zdjęć

Nie są to wszystkie zdroje dostępne dla mieszkańców Łodzi. W swoich zasobach cztery kolejne ujęcia ma Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jeden znajduje się w siedzibie firmy przy ulicy Wierzbowej.

Zdrój stoi przed budynkiem i może z niego korzystać każdy, kto potrzebuje napić się wody - mówi Miłosz Wika, rzecznik prasowy ZWiK.

Łodzi ma także 3 ogólnodostępne, głębinowe ujęcia wody:

Ujęcia wody głębinowej znajdują się także na Stokach (ul. Zbocze/Giewont), na ulicy Wycieczkowej (parking) i przy klasztorze w Łagiewnikach. Ze zdroju można również korzystać w parku na Zdrowiu. Ujęcie wody znajduje się obok dużego napisu "Zdrowie". Kolejne "poidełka" ustawiono przy okazji budowy nowych budynków. Jeden usytuowano w Bramie Miasta, kolejny przy ulicy Fabrycznej przy parkingu dla rowerów.

Uliczne zdroje to idealne rozwiązanie dla każdego, kto czuje pragnienie. Woda jest chłodna i orzeźwiająca. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania (zamiast kupować plastikowe butelki, wystarczy wielorazowa butelka), ale również dla osób w kryzysie bezdomności, których nie stać na kupowanie wody. Niestety wysokie temperatury są groźne dla każdego, szczególnie osób żyjących na ulicy. Płyny należy uzupełniać na bieżąco.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki