Cracovia - Widzew. Widzew chce w Krakowie przedłużyć tę serię

W niedzielę o godz. 15 piłkarze Widzewa w 26. kolejce PKO Ekstraklasy rozegrają mecz w Krakowie z Cracovią.

Trzy wiosenne mecze wyjazdowe piłkarze Widzewa zremisowali: z Wisłą w Płocku (1:1), Legią w Warszawie (2:2), Lechią w Gdańsku (0:0). W ostatnim meczu rundy jesiennej wygrali z Koroną w Kielcach (1:0). Ostatnia porażka Widzewa w roli gościa miała miejsce 28 października 2022 roku w Zabrzu. Widzew przegrał 0:3, a gole strzelili: syn byłego piłkarza Widzewa Piotra Włodarczyka, czyli Szymon Włodarczyk oraz mistrz świata Łukasz Podolski.

Czy w Krakowie Widzew przedłuży serię czterech wyjazdowych meczów bez porażki? Cracovia może chwalić się niezwykłym osiągnięciem. Pokonała lidera Raków i wicelidera Legię na swoim boisku w wysokich rozmiarach - oba mecze kończyły się wynikami po 3:0 dla gospodarzy. Nikt inny nie ma takich wyników, jak Cracovia.

Drużyna trenera Jacka Zielińskiego (pracuje w Cracovii od 10 listopada 2021) marzy o pokonaniu Widzewa, bo wtedy wyprzedzi łodzian w tabeli.
W ostatnim do tej pory ligowym meczu Cracovia – Widzew padł remis 1:1. 29 marca 2014 roku bramkę dla Cracovii strzelił Giannis Papadópoulos w 39 minucie, a wyrównał Piotr Mroziński w 62 minucie. W drużynie Cracovii grał wtedy były widzewiak Przemysław Kita, obecny ełkaesiak Adam Marciniak i dopiero startujący do wielkiej kariery Bartosz Kapustka. W drużynie Widzewa występował Patryk Stępiński.
Trener Janusz Niedźwiedź nie będzie mógł skorzystać z usług Fabio Nunesa, który cały czas ćwiczy indywidualnie i Mato Milosa, który przeszedł badania kontrolne. Dopiero po badaniach sztab medyczny zdecyduje, czy Chorwat może wrócić do treningów z maksymalnym obciążeniem z kolegami.