Nasza Loteria

Czarni - PGE Skra Bełchatów 1:3. Narodziły się emocje, stalowe nerwy bełchatowian

Siatkarze  PGESkry Bełchatów na parkiecie w Radomiu
Siatkarze  PGESkry Bełchatów na parkiecie w Radomiu PGE Skra Bełchatów
Siatkarze PGE Skry Bełchatów zmierzyli się w niedzielę w Radomiu z Czarnymi.

Dla gospodarzy mecz z naszą drużyną był szansą na rehabilitację po kompromitującym bądź co bądź przegranym meczu na własnym boisku z beniaminkiem Ślepskiem Suwałki.
Pierwszego seta pewnie wygrali bełchatowianie, ale w drugim od początku do końca przeważali gospodarze. Trzeci set był nieprawdopodobnie wyrównany. Od stanu 19:20 nasza drużyna zdobyła trzy punkty z rzędu, ale później gospodarze wyrównali na 22:22. Lepiej końcówkę rozegrali bełchatowianie, ostatnią piłkę dobrym atakiem skończył Artur Szalpuk. Ale wideoweryfikacja ujawniła, że dotknęliśmy siatkę. Gramy zatem dalej. Zamiast 25:23, zrobiło się po 24. Urodziły się wielkie emocje. Gospodarze mieli nawet piłkę setową (29:28), ale ostatecznie wygrała Skra 33:31. Oliwa nieżywa, ale sprawiedliwa.
W czwartym secie byliśmy świadkami też dobrej gry naszej drużyny, ale też decydowała końcówka. Stalowe nerwy mają bełchatowianie.
- Na początku stycznia wyjedziemy z kraju. Nie chcę, żebyśmy trenowali cały czas na miejscu, ale zagrali z mocną drużyną. Na razie nie powiem, z kim i gdzie. To na razie tajemnica, ale myślę, że taki zagraniczny wyjazd, by mocno pograć, też nam pomoże – mówił trener PGESkry Mieszko Gogol dla skra.pl.
PlusLiga:
Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)

PGESkra: Norbert Huber 16, Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 13, Jakub Kochanowski 10, Dusan Petković 17, Artur Szalpuk 9, Kacper Piechocki (l) oraz Milan Katić 1, Kamil Droszyński, Karol Kłos. Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: Resovia Rzeszów – Aluron Zawiercie, Ślepsk Suwałki – Visła Bydgoszcz 3:2, Verva Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - AZSOlsztyn 3:1, Jastrzębski Węgiel – GKSKatowice 3:2.