Czas do szkoły

  Widzę Łódź

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Siedemset złotych na książki dla dwójki dzieci - tak podliczył znajomy rozpoczynający się nowy rok edukacji swych pociech. Nie muszę dodawać, jaką miał nieszczęsny minę. Chyba zrezygnuje z wielodzietności, co miałoby zapewnić mu wyższą emeryturę.
  Dariusz Pawłowski

  Dariusz Pawłowski ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W rozliczeniu nie uwzględnił jeszcze tornistrów, szkolnych kapci, stroju na w-f, kredek i innych elementów niezbędnych do przekroczenia progu szkoły, a których ceny złamią go ostatecznie.

  Przy wydatkach na dziecko trudno kombinować, więc znajomy chcąc nie chcąc pozwala bezczelnie drenować swój portfel. W imię lepszej przyszłości następców. Dziś łatwo powiedzieć, że edukacja musi kosztować i jeżeli kogoś nie stać, to głupszym zostanie. Takie słowa jednak mają sens w kraju, w którym można zarabiać adekwatnie do cen.

  A przecież rozwojowi państwa, także w stronę wyższych zarobków, najlepiej służą ludzie mądrzy (nie zawsze ma to związek z udokumentowanym wykształceniem - dziś niemal każdy jest studentem, a mądrości jakby mniej). Co zatem winno być najpierw?

  Łódź to miasto szczególnie potrzebujące mądrości, bo przez pokolenia o nią tu nie dbano, a dzisiaj posiadając tak wiele uczelni, wytwarza młodych mądrali szukających realizacji poza nią. Mam nadzieję, że kiedyś będzie umiało zadbać o tych, którzy wydzierając z marnych pensji 700 zł, chcą mieć mądrzejsze od siebie dzieci.

  Dariusz Pawłowski

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo