Część łodzian nie wie, jak zapłacić za odbiór śmieci. Twierdzą, że urzędnicy nie przekazali jasnych informacji i numerów kont

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy mają umowy z MPO, skarżą się, że nie mają jak zapłacić za odbiór śmieci. Do końca ubiegłego roku pieniądze wpłacali na indywidualne numery kont. Magistrat zmienił jednak bank, który obsługuje urząd, a z tym wiąże się wycofanie dotychczasowych kont. Nowych indywidulanych rachunków jednak nie przyznano.Z tym problemem mierzą się m.in. mieszkańcy domków na Chojnach i Bałutach, którzy od lat wnosili opłatę na indywidualne konta. Nie dotyczy to mieszkańców kamienic czy bloków, gdyż oni nie wnoszą osobnej opłaty za odbiór śmieci, jest ona wliczona w czynsz. Czytaj dalej
Mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy mają umowy z MPO, skarżą się, że nie mają jak zapłacić za odbiór śmieci. Do końca ubiegłego roku pieniądze wpłacali na indywidualne numery kont. Magistrat zmienił jednak bank, który obsługuje urząd, a z tym wiąże się wycofanie dotychczasowych kont. Nowych indywidulanych rachunków jednak nie przyznano.Z tym problemem mierzą się m.in. mieszkańcy domków na Chojnach i Bałutach, którzy od lat wnosili opłatę na indywidualne konta. Nie dotyczy to mieszkańców kamienic czy bloków, gdyż oni nie wnoszą osobnej opłaty za odbiór śmieci, jest ona wliczona w czynsz. Czytaj dalej Archiwum
Udostępnij:
Mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy mają umowy z MPO, skarżą się, że nie mają jak zapłacić za odbiór śmieci. Do końca ubiegłego roku pieniądze wpłacali na indywidualne numery kont. Magistrat zmienił jednak bank, który obsługuje urząd, a z tym wiąże się wycofanie dotychczasowych kont. Nowych indywidulanych rachunków jednak nie przyznano.

Z tym problemem mierzą się m.in. mieszkańcy domków na Chojnach i Bałutach, którzy od lat wnosili opłatę na indywidualne konta. Nie dotyczy to mieszkańców kamienic czy bloków, gdyż oni nie wnoszą osobnej opłaty za odbiór śmieci, jest ona wliczona w czynsz. Wielu mieszkańców domków dowiedziało się z mediów czy od znajomych, że numery indywidualne już nie obowiązują, nie przesłano im jednak nowych rachunków.

Co mamy robić?

- Na stronie urzędu znajduje się informacja o zmianie numerów kont, ale podany jest tylko jeden numer ogólny - mówi pani Jadwiga, która mieszka w domku niedaleko Stawów Jana. - Napisano także, że otrzymamy indywidualne numery wraz z wysokością podatków na ten rok, ale takie pisma w ubiegłych latach docierały pod koniec lutego, a nawet w połowie marca. Nie jest podane wprost, czy do tego czasu mamy wpłacać pieniądze na konto ogólne czy mamy czekać. I czy można mieć pewność, że te pieniądze zostaną potem przeksięgowane na konta indywidualne?

Urzędnicy przeksięgują wpłaty

Monika Pawlak z biura prasowego łódzkiego magistratu przyznaje, że problem wziął się stąd, że przetarg został późno rozstrzygnięty.

- Niebawem rozpocznie się wysyłka numerów indywidualnych kont, a do tego czasu trzeba wnosić opłaty na ogólny numer rachunku, który można znaleźć na stronie urzędu - mówi Monika Pawlak. - W opisie wpłaty należy podać jak najwięcej szczegółów; opłata za odbiór śmieci, wraz z adresem i nazwiskiem klienta. Te pieniądze zostaną następnie przeksięgowane na indywidualne numery.

Nowy ogólny numer konta dla opłat za odbiór śmieci w Łodzi to 70 1240 1037 1111 0011 0924 3020.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
keram
Bałagan z tymi kontami jest bardzo duży. Miałem zapłacić do ZDiT-u opłatę za zajęcie pasa drogowego z tytułu przyłącza kanalizacji sanitarnej. Znalazłem na stronach UMŁ stary numer konta i korespondujący z nim nowy numer. Wpłaciłem na ten numer bo termin to 15 stycznia aż tu nagle dostaję pismo z jakimś jeszcze innym numerem konta. Za śmieci też nie wiem jaki mam numer konta aby dokonać wpłaty. Bałagan totalny bałagan urzędniczy. Tłumaczenie, że późno rozstrzygnięto przetarg to tylko wymówka urzędasów. Już na początku grudnia było wiadomo, ze będą nowe numery kont.
Dodaj ogłoszenie