Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czesław Mozil nagrał piosenkę i teledysk „Dzieci z Przemysłowej” - zobacz klip

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Kadr z teledysku do piosenki Czesława Mozila, nakręconego m.in. pod Pomnikiem Pękniętego Serca
Kadr z teledysku do piosenki Czesława Mozila, nakręconego m.in. pod Pomnikiem Pękniętego Serca Czesław Mozil YouTube
Wokalista, muzyk i kompozytor, Czesław Mozil, nagrał piosenkę zatytułowaną „Dzieci z Przemysłowej”. Do utworu powstał zrealizowany w Łodzi teledysk.

Poruszającą kompozycję „Dzieci z Przemysłowej” firmują Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości, a wykonawcom towarzyszą chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki przy ul. Rojnej w Łodzi.

W teledysku prezentowane są materiały archiwalne dotyczące obozu przy ul. Przemysłowej, pojawiają się w nim także dorośli, którzy przeżyli obozowy koszmar. Oglądamy Czesława Mozila i chórzystów śpiewających przy Pomniku Pękniętego Serca - czyli Pomniku Martyrologii Dzieci w parku im. Szarych Szeregów, u zbiegu ulic Brackiej i Staszica, upamiętniającym tragiczne losy dzieci polskich w okresie II wojny światowej, a szczególnie dzieci-więźniów pobliskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej. Część zdjęć powstała poza tym w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej oraz na ulicach miasta i w Muzeum Dzieci Polskich.

„Wzięli nas tu siłą, ogolili głowy, to my dzieci, dzieci z Przemysłowej. W nasze opowieści nam nikt nie uwierzy, całkiem niemożliwe, żeby ktoś tu przeżył” - brzmi fragment utworu. Twórcą muzyki jest Czesław Mozil, a słowa napisał Michał Zabłocki. Orkiestrę poprowadził Grzegorz Wierus, a chór - Kamil Chałupnik. Autorami zdjęć są Marcin Pabiniak i Sebastian Andrzejewski.
Grajkowie Przyszłości to świąteczna orkiestra Czesława Mozila, do której artysta zaprosił szkoły muzyczne. Wspólnie mają na koncie album „Kiedyś to były święta”, nagrodzony Fryderykiem.

Wyjątkowy klip promuje zarazem film dokumentalny „To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej”, w reżyserii Mateusza Winkla. Lektorem jest Adam Ostrowski, czyli O.S.T.R., łodzianin, jeden z najbardziej znanych raperów w Polsce. Producentem filmu, jak i teledysku, jest łódzkie Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu.

"Dzieci z Przemysłowej" - Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki