Człowiek Roku 2017. Znamy nazwiska zwycięzców! Teraz czas na galę

Dariusz Gabryelski
Grażyna Posymykiewicz i Zbigniew Macias dostali najwięcej głosów Czytelników w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” Człowiek Roku 2017. Dyrektorzy Teatru Muzycznego w Łodzi wygrali w kategorii kultura. Kto zwyciężył w pozostałych trzech kategoriach?

Zaszczytny tytuł Człowieka Roku 2017 w kategorii Kultura otrzymał duet - Grażyna Posymykiewicz i Zbigniew Macias, czyli dyrektorzy Teatru Muzycznego w Łodzi. Wyprzedzili oni swoich konkurentów o ponad dwa tysiące głosów.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Tomasz Barszcz z Aleksandrowa Łódzkiego, a trzecie Dominika Dawidowicz ze Skierniewic.

Najciekawiej przebiegała rywalizacja w kategorii biznes. Tutaj zwyciężył Hubert Wojciech Kugiel z Piotrkowa Trybunalskiego. W ostatnim dniu głosowania wyprzedził on prowadzącego od kilku tygodni Jana Wrońskiego z pow. pajęczańskiego. Pan Jan zajął miejsce drugie. Trzecie miejsce zajął natomiast Wojciech Ciesielski, młody biznesmen z Radomska.

W kategorii samorządność i społeczność lokalna pierwsze miejsce utrzymała Joanna Skrzydlewska. Wicemarszałek województwa łódzkiego o ponad 500 głosów wyprzedziła Jacka Lipińskiego. Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego awans na drugie miejsce zanotował w ostatnich godzinach plebiscytu. Dzięki temu wyprzedził Andrzeja Pietruszkę, dyrektora szpitala w Łęczycy, który zajął miejsce trzecie.

Mniej emocji było w końcowej rywalizacji w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Prowadzący od kilku tygodni Janusz Stępień z gminy Dalików utrzymał dużą przewagę nad rywalami i zwyciężył w tej kategorii. Drugie miejsce zajęła Joanna Paduszyńska z Łodzi, a trzecie Dariusz Stelmasiak z Konstantynowa Łódzkiego.

Dzięki zgłoszeniom od naszych Czytelników i Internautów w plebiscycie wzięło udział prawie tysiąc kandydatów z całego województwa łódzkiego. Do etapu wojewódzkiego przeszło 88 z nich. Na zdjęciach prezentujemy osoby, które znalazły się na podium w każdej z kategorii. Głosowanie zakończyliśmy w środę o godz. 21.59.

Tutaj znajdziecie dokładne wyniki finałowego głosowania oraz szczegółowe informacje o nagrodach:
Czlowiek Roku - WYNIKI.

Na zwycięzców plebiscytu Człowiek Roku 2017 czekają prestiżowe tytuły, statuetki oraz atrakcyjne nagrody, które wręczymy podczas uroczystej gali.