Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

CZŁOWIEK ROKU 2018 | Cztery kategorie plebiscytu

red
W naszym plebiscycie można nominować kandydatów w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Głosami naszych Czytelników wybierzemy Człowieka Roku 2018 w każdym mieście na prawach powiatu i w każdym powiecie w naszym województwie. Chcemy, aby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy najczęściej wcale nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania.

Chcemy docenić ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel.

KULTURA
W tej kategorii warto nominować artystę, który w minionym roku osiągał sukcesy. Może to być muzyk, pisarz albo innego utalentowany twórca. Albo np. uczestnik talent show, który reprezentował region w popularnym programie.

Ta kategoria, to także miejsce dla nominacji organizatorów imprez albo pracowników prężnie działających instytucji kultury, osób, które umożliwiają nam kontakt ze sztuką. Im też należy się docenienie!

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

Nominowanym może być ksiądz proboszcz, który prowadzi skuteczną akcję społeczną, prezes OSP, którego jednostka działa na wysokim poziomie albo może pochwalić się bohaterskimi akcjami i zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności. Może to być nauczyciel, który w minionym roku, po wielu latach pracy otrzymał ważną nagrodę, albo jest wyjątkowo ceniony przez uczniów i lokalne środowisko. W tej kategorii plebiscytu można docenić wolontariuszy, inicjatorów akcji charytatywnych, ale też osoby pomagające chorym czy ubogim.

Czekamy na nominacje ludzi o wielkim sercu, wrażliwych, pełnych empatii, ale też zaangażowanych społeczników działających na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności.

SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA
W roku wyborów samorządowych powodów do nominacji nigdy nie brakuje. Można docenić wójta czy burmistrza nominując go za świetną kampanię i dobry wynik wyborczy, albo innego pracownika samorządu, który w minionym roku skutecznie realizował różne projekty i przedsięwzięcia. Może to też być dyrektor albo pracownik urzędu albo miejskiej spółki, który wyróżnia się aktywnością i dobrą pracą. Na nominacją może zasługiwać aktywny członek lub przewodniczący rady dzielnicy, a poza miastem - sołtys, który z powodzeniem dba o interesy mieszkańców sołectwa. Na nominację może zasługiwać osoba, która ciekawie i odpowiedzialnie prowadzi miejskiego Facebooka i redaguje stronę urzędu.

W tej kategorii plebiscytu możemy wyróżnić nie tylko samorządowców, ale także inne osoby, którzy przez swoje działania przyczyniają się do lepszego życia lokalnej społeczności.

BIZNES
Nominowana osoba wcale nie musi to być prezesem wielkiej firmy. Może to być np. założyciel restauracji, która została otwarta w ubiegłym roku i dobrze sobie radzi na rynku, może być ktoś, kto jest właścicielem sieci małych sklepików lub odnosi inne sukcesy w na polu handlu. Albo młody biznesmen, który z sukcesem zaczyna swoją karierę choćby w Warszawie, lecz pochodzi z naszych stron. Może to być lokalny pracodawca, który wcale nie zatrudnia wielu pracowników, lecz słynie z tego, że traktuje ich bardzo dobrze i uczciwie. Może być osoba, która założyła dobrze prosperujące przedszkole albo żłobek. To kategoria, w której możemy nominować osoby, które odnoszą biznesowe sukcesy w nowych technologiach - programistów i młodych wynalazców.

W końcu nominowani mogą być nie tylko ci, którzy biznes prowadzą, lecz także ci, którzy tworzą przyjazne warunki do rozwoju przedsiębiorczości i wspierają młodych przedsiębiorców na początku ich biznesowej drogi.

Chcemy, aby w ocenie przedsiębiorców liczyła się ich działalność na rzecz społeczności lokalnej, wpływ na spadek bezrobocia i rozwój przedsiębiorczości w regionie.

NOMINUJMY ZA SUKCESY W 2018 ROKU
Zgłaszając kandydatów do tytułu Człowieka Roku 2018 należy podać uzasadnienia nominacji. Zależy nam, aby docenić przede wszystkim za działania, które kandydaci prowadzili w minionym roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest wiele osób, które są aktywne od lat i w roku 2018 po prostu kontynuowały dobre dzieło. W każdej kategorii można wskazać także takie osoby.

NAGRODA INDYWIDUALNA - SUKCES CAŁEJ GRUPY
Zdarza się, że nominowana osoba jest liderem pewnej grupy, zbiorowości. Nasz plebiscyt ma charakter indywidualny, nie można zgłosić grupy, lecz tylko jej przedstawiciela. Ale to właśnie nominację konkretnej osoby - lidera - można traktować jako docenienie działalności całej grupy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki