Czterech kandydatów w konkursie na dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie na nowego dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, czyli instytucji która odpowiada w naszym regionie za organizację państwowych sprawdzianów - w tym matury. Jak będzie wyglądał ten wybór?
Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie na nowego dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, czyli instytucji która odpowiada w naszym regionie za organizację państwowych sprawdzianów - w tym matury. Jak będzie wyglądał ten wybór? Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie na nowego dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, czyli instytucji która odpowiada w naszym regionie za organizację państwowych sprawdzianów - w tym matury.

Organizator tego konkursu - Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie - do południa w piątek (21 lutego) otrzymała cztery oferty. Jednak Marcin Smolik, dyrektor CKE, nie wykluczył, że do Warszawy mogą dojść kolejne, wysłane jeszcze w terminie zgłoszeń (do 18 lutego) pocztą tradycyjną.

W pierwszym etapie organizatorzy konkursu zweryfikują przesłane zgłoszenia pod względem formalnym, w drugim zaproszą kandydatów na rozmowy.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 r. dyrektorką OKE w Łodzi przestała być Danuta Zakrzewska, sprawująca ten urząd od 2008 r. Pytany o to wydarzenie Marcin Smolik w korespondencji z "Dziennikiem Łódzkim" powołał się na jeden z przepisów Ustawy o systemie oświaty. Zgodnie z nim „działalnością okręgowej komisji egzaminacyjnej kieruje dyrektor, którego powołuje i odwołuje dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej”.

Obecnie OKE w Łodzi kieruje, jako pełniący obowiązki dyrektora, Marek Szymański - wcześniej zastępca Danuty Zakrzewskiej. Spodziewa się on, że do rozpoczęcia sezonu egzaminacyjnego, czyli do kwietniowego testu ósmoklasistów z podstawówki, nazwisko wybranego kandydata będzie już znane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Z czym mierzą się tegoroczni maturzyści?

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
23 lutego, 14:22, PO Łódzku!!!:

zatrudnić wszystkich czterech i dać maksymalnie wysokie uposażenia - Łódź to bogate miasto! UMŁ stać!

Przecież to nie miasto płaci pracownikom OKE. To nie jest komórka UMŁ.

P
PO Łódzku!!!

zatrudnić wszystkich czterech i dać maksymalnie wysokie uposażenia - Łódź to bogate miasto! UMŁ stać!

m
mietek

Pisowski konkurs, to i wygra pisowski aparatczyk.

C
Chujollo wdupollo
23 lutego, 10:44, Trollo:

Hanka Skazanka wsadzi swojaka

Srollo pisollo wazelinollo Rymowankollo głupollo kłamollo

T
Trollo

Hanka Skazanka wsadzi swojaka

Dodaj ogłoszenie