Czternaście medali naszych pływaków. Jakub Kraska z AZS Łódź w trójce najlepszych

Jakub Kraska był laureatem naszego plebiscytu Sportowiec Roku
Jakub Kraska był laureatem naszego plebiscytu Sportowiec Roku Fot. Grzegorz Gałasiński
Pływanie. 93. Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie przeszły do historii.

W klasyfikacji punktowej szóste miejsce zajął UKS 190 Łódź. W rywalizacji pań zdobył 3 złote medale (Paulina Piechota na 800 i 1500 m dow. oraz sztafeta 4x200), 1 srebrny (Aleksandra Knop 400 dow.) i 2 brązowe (Paulina Piechota 400 m dow., Aleksandra Knop 1500 m dow). Aleksandra Knop została też sklasyfikowana najwyżej spośród łodzianek w klasyfikacji najlepszych zawodniczek mistrzostw (33 pozycja).
AZS Łódź zakończył mistrzostwa z 2 złotymi (Jakub Kraska 100 dow. Marcel Wągrowski 200 zm.) i 1 brązowym medalem (Jakub Kraska 200 dow.).
Trzech pływaków zasłużyło na tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw: Jakub Kraska (AZS Łódź), Jakub Juraszek (Dziewiąta Dzierżoniów), Karol Ostrowski (MKP Szczecin).
Jedynka Łódź zdobyła 1 srebrny (Justyna Poznańska na 200 zm.) i 1 brązowy medal (Justyna Poznańska na 400 zm.).
Trójka Łódź zakończyła mistrzostwa z dwoma medalami: 1 srebrnym (Jan Kałusowski na 50 klas.) i 1 brązowym (Mikołaj Malec na 200 grz.).
Brąz zdobyła też pływaczka Delfina Piotrków Trybunalski Wiktoria Guść na 200 m dow.
W mistrzostwach startowali też pływacy UKS SP-149 Łódź, Nawy Skierniewice, Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki, Omegi Kleszczów i UKS Piątka Konstantynów Łódzki. ą