Cztery lata dla kobiety, która napadała z nożem na ludzi

  Cztery lata dla kobiety, która napadała z nożem na ludzi

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Cztery lata dla kobiety, która napadała z nożem na ludzi

  ©Grzegorz Gałasiński

  Cztery lata za kratami spędzi 32-letnia Katarzyna G., która w Zgierzu napadała na kobiety rabując im pieniądze, złote łańcuszki i inne precjoza. Taką decyzję podjął w poniedziałek Sąd Okręgowy w Łodzi. Prokurator domagał się pięciu lat więzienia, zaś obrona prosiła o łagodną karę, podkreślając, że Katarzyna G. przyznała się do winy i wyraziła skruchę za swe czyny. Wyrok nie jest prawomocny.
  Cztery lata dla kobiety, która napadała z nożem na ludzi

  ©Grzegorz Gałasiński

  Oskarżona bez żadnego uzasadnienia napadała na swe ofiary z nożem sprężynowym w ręku. Okazało się, że ani sytuacja rodzinna, ani majątkowa nie uzasadniały zachowania 32-latki. Wprawdzie oskarżona podczas procesu tłumaczyła, że napadała na kobiety, gdyż straciła pracę i bała się przyznać do tego mężowi, to jednak mąż zdementował te twierdzenia zaznaczając, że żona nie musiała w ten sposób zdobywać pieniędzy na ich utrzymanie.

  Skazana ma na koncie pięć napadów. Dochodziło do nich jesienią 2012 r. - m.in. na polnej drodze w pobliżu szpitala w Zgierzu. Po raz pierwszy Katarzyna G. zaatakowała pieszą, której zrabowała łańcuszek i kolczyki. Łupy sprzedała w lombardzie. Potem upatrzyła sobie spacerującą kobietę z dzieckiem. Grożąc jej nożem zabrała ponad 300 zł. Kolejny raz machała sprężynowcem przed kobietą, która miała na szyi łańcuszek warty 400 zł. Wyglądała tak groźnie i wojowniczo, że udało jej się dopiąć celu.

  CZYTAJ TEŻ: Straciła pracę, więc zaczęła z nożem napadać na ludzi

  Nie zawsze napady Katarzyny G. kończyły się sukcesem. Raz zaatakowała kobietę, który wyszła na spacer z psem. Ta nie straciła zimnej krwi i zaczęła bronić się... smyczą. Wymachiwała nią tak energicznie, że 32-latka zrezygnowała z napadu i uciekła.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Zabronic sprzedazy nozy

  Mason

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

  Oj, panowie i panie natychmiast zabronić sprzedaży wszelkich noży NATYCHMIAST!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo