Cztery przyłożenia dla KS Budowlani Commercecon zaliczył Jaime Rodriguez Narvaez

Zawodnicy KS Budowlani Commercecon Łódź bardzo aktywnie spędzili sobotę - informuje Michał Czerwiowski.

Na stadionie przy ulicy Górniczej 5 ostatni mecz rundy zasadniczej I Ligi rozgrywali seniorzy Budowlanych. W meczu z AZS AWF Warszawa to gospodarze byli faworytami. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale toczyła się pod dyktando drużyn z Bałut. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 19:12 dla gospodarzy. W drugiej połowie Budowlani włączyli piąty bieg i odjechali Warszawianom. Mecz skończył się wynikiem 42:19 dla KS Budowlani Commercecon Łódź. Cztery przyłożenia dla gospodarzy zdobył Jaime Rodriguez Narvaez - Hiszpan przebywający w Polsce na programie wymiany studenckiej Erasmus. Wygrana w tym meczu dała Budowlanym awans na 3 miejsce w tabeli rozgrywek, ale zajmująca kolejną pozycję Legia Rugby, ze stratą 1 punktu, ma jeszcze do rozegrania jedno spotkanie z AZS AWF Warszawa.

Budowlani zagrali w składzie: Łukasz Siewiera, Mikołaj Kaczmarek, Łukasz Śmiechowicz, Emil Petit, Makary Madej, Filip Kretschmer, Bartłomiej Szczukocki, Krzysztof Majcherczyk, Michał Dudek, Michał Łaszcz, Alan Owczarek, David Tarnawski, Jaime Rodriguez Narvaez, Tomasz Janowski, Wojciech Walas, Tadeusz Rusek, Tomasz Dobrakowski, Michał Wójcik, Sebastian Puchalski, Tomasz Peska, Aleksander Kmieciak, Artur Rębowski, Patryk Bartczak

Za dwa tygodnie, w weekend 21-22 maja, Budowlani zagrają w Łodzi pierwszy mecz półfinałowy Play Off o awans do Ekstraligi przeciwko Rugby Białystok lub Sparcie Jarocin. Dwa tygodnie później, w weekend 4-5 maja, w Białymstoku lub Jarocinie odbędzie się spotkanie rewanżowe. Wygrany dwumeczu awansuje do finału I Ligi, przegrany zagra o trzecie miejsce.

W sobotę grali również juniorzy, którzy na wyjeździe mierzyli się w RC Lechia Gdańsk w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Łodzianie nie dali gospodarzom większych szans i od początku narzucili swoje warunki gry. Wygrana 54:12 sprawiła, że zawodnicy trenerów Marka Maciejewskiego i Ryszarda Wiejskiego umocnili się na pozycji wicelidera Centralnej Ligi Juniorów i ostatecznie potwierdzili udział w finale rozgrywek o Mistrzostwo Polski Juniorów w Rugby.

Zgoła odmienny przebieg miał mecz drużyny Budowlanych do lat 16, którzy na wyjeździe grali przeciwko wiceliderowi Centralnej Ligi Kadetów – Orkanowi Sochaczew. Spotkanie zdecydowanie nie ułożyło się po myśli drużyny trenerów Artura Mrowickiego i Davida Tarnawskiego. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 19:0. W drugiej utrzymali presję i zasłużenie wygrali 38:3. W Centralnej Lidze Kadetów Budowlani zajmują 3 miejsce i mają realne szanse na medal Mistrzostw Polski.

Skład kadetów KS Budowlani Commercecon Łódź: Nikolas Lechowski, Filip Tomczak, Aleksander Lechowski, Krystian Krajewski, Michał Karkus-Blada, Tymoteusz Draniewicz, Kacper Gajda, Dawid Grzegorczyk, Wiktor Lis, Mateusz Stanczykowski, Mateusz Dudek, Eryk Wilk, Igor Bartnicki, Dominik Michałek, Antoni Stępień.