Czy Internet może zastąpić telewizję?

Materiał powstał we współpracy z TOYA
Internet kontra Telewizja – tę walkę oglądamy z zapartym tchem od kiedy serwisy VOD, jak Netflix, czy Amazon Prime na dobre zagościły w naszych urządzeniach. Czy jednak to oznacza koniec tradycyjnej telewizji? Czy możemy powiedzieć ze stuprocentową pewnością, że Internet ostatecznie zastąpi TV?

Internet - nieograniczone możliwości medium

Dawno minęły już czasy, kiedy łączyliśmy się z Internetem tylko za pomocą komputera, aby „posurfować” po sieci przez godzinkę, czy dwie. Teraz każdy z nas nosi w kieszeni smartfon ze stałym łączem bez limitu, a oprócz komputera większość z nas korzysta ze Smart TV, oglądając na nim Netflix, HBO GO, Youtube, czy tradycyjną telewizję w formie VOD (Ipla itd.). Internet, który znamy położył ostateczny kres „masowemu widzowi”, bo teraz każdy z nas ogląda treści, które go interesują. Na dodatek robi to gdzie chce i kiedy chce. Nic więc dziwnego, że serwisy streamingowe „na żądanie” robią taką furorę. Niech pierwszy rzuci pilotem ten, kto nigdy nie obejrzał całego sezonu ulubionego serialu w jedną noc

Telewizja wciąż na ringu

Mimo, że Internet w dużej mierze zastępuje klasyczną telewizję – ona wciąż posiada szereg zalet i zagorzałych zwolenników (głównie wśród starszych osób, dla których Internet wciąż jest ciekawym „wynalazkiem”, a nie integralną częścią życia). Sporo stacji podjęło rękawicę rzuconą im przez internet. Powstaje coraz więcej kanałów tematycznych, aby zaspokoić potrzebę personalizacji materiałów wideo.

Tradycyjna telewizja teraz

Okazuje się także, że TV wciąż posiada ogromną widownię wśród dzieci – Cartoon Network zrealizowało badanie, które pokazało że tradycyjna telewizja jest ulubionym medium 40% dzieci, z czego 63% ogląda ją prawie codziennie.
Warto dodać, że klasyczna telewizja nadal jest jednym z głównych źródeł informacji o świecie. Aktualnie najnowszym trendem jest określanie tożsamości przez stacje informacyjne. Dla przykładu: amerykańskie Fox News jest otwarcie republikańskie. Możliwe, że niedługo poszczególne stacje zaczną mówić nie do „wszystkich”, a do wąskiej grupy, z którą najbardziej się utożsamiają.

Telewizja i internet – co przyniesie przyszłość

Tak, internet daje nam ogromną różnorodność. Jednak telewizja jest z nami od zawsze i nie zapowiada się, aby szybko zniknęła. Coraz sprawniej i szybciej można dobierać interesujące nas telewizyjne treści ze względu na atrakcyjne bloki tematyczne oraz nowoczesne podejście do realizacji programów. W dodatku coraz więcej pakietów telewizyjnych oferowanych jest z dekoderami w 4K, jak np. w pakietach Toya, a więc jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza od tej internetowej. No i w końcu: rola telewizji w przekazywaniu wiadomości ze świata jest nadal kluczowa, dlatego warto zainwestować w obydwa media – i telewizję i internet - i używać ich w zależności od potrzeb.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki