Czy Księżak Łowicz zamieni się miejscami z ŁKS CoolPack Łódź

To zdjęcie koszykarza Księżaka Łowicz najlepiej ilustruje sytuację zasłużonej drużyny. Czy łowiczanie uratują się przed spadkiem z pierwszej ligi?
Koszykówka. Może się tak zdarzyć, że Księżak Łowicz (czego Broń Boże nie życzymy) spadnie z pierwszej ligi, a ŁKSCoolPack (czego z całego serca życzymy) do niej awansuje.

Koszykarze Księżaka bronią się przed spadkiem, ale niestety, ich sytuacja staje się coraz trudniejsza. W sobotę podopieczni trenera Rafała Knapa przegrali ważny mecz w Krakowie z AZSAGH. O słabej postawie łowiczan w defensywie świadczy fakt, że już w pierwszej kwarcie stracili 35 punktów, w całej pierwszej połowie 66, a setny punkt gospodarze zdobyli na niespełna osiem minut przed końcem meczu.
Dyspozycja strzelecka też budziła wiele zastrzeżeń. Księżak poległ z kretesem. Spadają trzy ostatnie drużyny.
Drużyna z Łowicza spotka się jeszcze z innymi zespołami zagrożonymi spadkiem – za tydzień zagrają z Żakiem w Koszalinie, a później z Turowem w Zgorzelcu, w hali w Łowiczu z Decką Pelplin i w Krośnie z Miastem Szkła.
Koszykarze ŁKSCoolPack umocnili się na pozycji wicelidera tabeli pierwszej ligi. Łatwo pokonali Ochotę Warszawa w Zatoce Sportu. Już po trzech minutach rywale stracili ochotę do walki, przegrywali 2:12 i z każdą minutą podopieczni trenera Piotra Zycha powiększali przewagę. Wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu zdobyli punkty.
Łodzianom nie udało się tradycyjnie przekroczyć granicy 100 punktów, choć 99 mieli na koncie już cztery i pół minuty przed końcem. Pozostał im jeszcze jeden mecz (27 marca o godz. 18) w Białymstoku z Żubrami. ą
AZSAGHKraków – Księżak Łowicz 122:91 (35:19, 31:13, 26:32, 30:27)
Księżak Łowicz: Michał Jankowski 22, Arkadiusz Kobus 21, Mateusz Fatz 15, Piotr Robak 12, Kacper Kramarz 9, Jakub Stanios 6, Maksymilian Motel 6, Michał Świderski 0. Trener: Rafał Knap