MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy pielęgniarki ze szpitala im. Biegańskiego wrócą wcześniej ze zwolnień lekarskich? "Sytuacja w szpitalu wraca do normy"

md
Szpital im. Biegańskiego zatrudnia 350 pielęgniarek.
Szpital im. Biegańskiego zatrudnia 350 pielęgniarek. Dziennik Lodzki
"Czy jest prawdą, że duża liczba pielęgniarek w szpitalu Biegańskiego poszła zwolnienia lekarskie, czy ta sytuacja trwa i co panowie zamierzają w tej sprawie zrobić - takie pytanie skierował radny Marcin Bugajski (KO) do zarządu województwa łódzkiego podczas wtorkowej (5 maja) sesji sejmiku województwa łódzkiego.

W imieniu zarządu odpowiedziała Magdalena Amrozik, p.o. dyrektora departamentu polityki zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim.

- Szpital zatrudnia 350 pielęgniarek - mówiła dyrektor Amrozik. - 80 osób złożyło zwolnienia lekarskie i jest to liczba, która w żaden sposób nie zakłóca udzielania świadczeń. Każdy pacjent jest przyjmowany, izba przyjęć działa 24 godziny na dobę. Dziś odbyło się kolejne spotkanie dyrekcji z kadrą pielęgniarek. Z tego co wiem, sytuacja uspokaja się, docierają już do nas sygnały, że panie pielęgniarki będą chciały wracać do pracy przed zakończeniem zwolnień. Sytuacja wraca do normy.

Szpital im. Biegańskiego jest jednym z dwóch głównych w regionie przyjmujących pacjentów z COVID-19. Z nieoficjalnych rozmów z wyczerpanymi pracą pielęgniarkami wynikało, iż są głęboko rozczarowane propozycją dyrekcji dotyczącą wysokości dodatku godzinowego za pracę w trudnych warunkach, wielokrotnie niższym, niż dla lekarzy, choć są tak samo potrzebne.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki