MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnik: -Radiowóz z włączonym silnikiem podczas kontroli

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum
Słupszczanin zauważył, że podczas kontroli drogowej w radiowozie cały czas policjanci mieli uruchomiony silnik. Czy to jest wykroczenie drogowe?

Słupszczanin (nazwisko do wiadomości redakcji) pisze:

„W nocy ok. godz. 23.45 zostałem zatrzymany do kontroli przez patrol policji. Po sprawdzeniu mojej trzeźwości oraz wyposażenia samochodu okazało się, że nie mam trójkąta odblaskowego. Zostałem poinformowany, że policjant nakłada na mnie mandat. Do tego mają policjanci prawo i nie mam o to do nich pretensji. Jednakże podczas całej kontroli i potem procedury sprawdzania mnie i wypisywania mandatu ( trwało to ok. 15 min ) silnik policyjnego radiowozu pracował na wolnych obrotach, co jest wykroczeniem z art. 60 ust. 2 pkt 3 ustawy o ruchu drogowym, który stanowi, że silnik samochodu w terenie zabudowanym na postoju nie może pracować dłużej niż 1 minutę. Celowo nie podaję numerów radiowozu, bo nie zależy mi na karaniu policjantów za popełnione wykroczenie, ale prosiłbym, abyście, jako dziennikarze, zwrócili uwagę na kuriozalność tej sytuacji - policjant wypisuje mi mandat za wykroczenie, jednocześnie samemu łamiąc prawo. Bareja się kłania”.

- To nie tak. Specyfika pracy powoduje, że policjanci muszą mieć pojazdy gotowe do ruchu - uważa R. Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. - Dlatego podczas pracy ten przepis funkcjonariuszy nie obejmuje.

Zobacz także: Milion złotych ukryty w ścianach, policja udostępnia nagranie

Przeczytaj także na GP24

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Czytelnik: -Radiowóz z włączonym silnikiem podczas kontroli - Głos Pomorza

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki