Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dariusz Joński pyta, kto rządzi w Łodzi

Monika Pawlak
"Włodzimierz Tomaszewski wkrótce ma być powołany na stanowisko wiceprezydenta." - ostrzega Dariusz Joński.
"Włodzimierz Tomaszewski wkrótce ma być powołany na stanowisko wiceprezydenta." - ostrzega Dariusz Joński. Dziennik Łódzki/archiwum
Mieszkańcy Łodzi mówią, że zostali oszukani. Głosowali na Platformę Obywatelską, a do władzy wracają ludzie Jerzego Kropiwnickiego - grzmiał w poniedziałek Dariusz Joński, szef SLD w Łódzkiem.

Chodzi m.in. o byłego wiceprezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego, który jest prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Hannę Jeżewską-Merc, która weszła do zarządu ZWiK, i Monikę Kern, która wróciła do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania - już nie jako prezes, ale członek zarządu. Zdaniem SLD, miastem rządzi... Jerzy Kropiwnicki, który na blogu na bieżąco recenzuje zmiany w magistracie i je pochwala.

- Platforma przyłączyła się do referendum, łodzianie odwołali prezydenta Kropiwnickiego - mówi Joński. - Teraz wychodzi na to, że znów duet Tomaszewski i Kropiwnicki rządzi Łodzią. A Włodzimierz Tomaszewski wkrótce ma być powołany na stanowisko wiceprezydenta.

Jarosław Berger, radny SLD, przypomniał, że 2 marca wysłał do Prokuratury Okręgowej pismo z informacją, że fotel prezesa zajął Włodzimierz Tomaszewski. Ten sam, co podkreśla Berger, który za prezydentury Jerzego Kropiwnickiego sprawował nadzór nad ZWiK, kiedy prezesem spółki był Marek Pyka.

- Zwolniona została pracownica, która odkryła, iż prezes Pyka mógł działać na szkodę spółki, o czym powiadomiła prokuraturę - dodał Berger. - Zatem obecne zmiany w zarządzie firmy wodociągowej mogą nosić znamiona matactwa.

Wiceprezydent Łodzi Paweł Paczkowski, który wystąpił w poniedziałek w imieniu prezydent Zdanowskiej, podkreślił, że o zmianach w składzie wiceprezydentów nie słyszał i że jest to plotka.
- Pani prezydent wyjaśniała już, dlaczego współpracuje z Włodzimierzem Tomaszewskim - mówi Paczkowski. - Chodzi o duże poparcie, jakie uzyskał w wyborach, pani prezydent nie chce lekceważyć głosu jego środowiska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki