Dariusz Joński wiceprezesem Aquaparku Fala. Rada nadzorcza tej miejskiej spółki powołała go do zarządu w środę wieczorem

Dariusz Joński, były szef SLD w Łódzkiem przez lata konsekwentnie krytykujący prezydent Łodzi Hannę Zdanowską i Platformę Obywatelską na dobre rozgościł na podwórku dawnego politycznego wroga. Po rekomendacji Zdanowskiej został wiceprezesem Aquaparku Fala.

- Zajmę się budową dwóch istotnych części, których na Fali wciąż brak, czyli geotermii i części hotelowej - potwierdza nam swoją nominację Dariusz Joński. - Mam doświadczenie, pracowałem w Przedsiębiorstwie Turystycznym Łódź, które zarządzało kilkoma hotelami w Łodzi.

Joński to były poseł SLD, który rozstał się z partią i został wspóliderem Inicjatywy Polskiej. Krytyka, której poddawał Zdanowską i PO przez lata była była jego znakiem rozpoznawczym. Aż do sierpnia 2018 r., kiedy okazało się, że będzie kandydatem do sejmiku z listy Koalicji Obywatelskiej. Joński poparł Zdanowską za obietnicę darmowych obiadów dla uczniów łódzkich szkół, co ma nastąpić od roku szkolnego 2019/20 i zdobył mandat radnego sejmiku z pierwszego miejsca w okręgu kutnowsko - zgierskim.

Awans na wiceprezesa miejskiej spółki ma być wyraźnym komunikatem, że Inicjatywa Polska to ważny, lewicowy element Koalicji Obywatelskiej w roku podwójnych wyborów. Jak wiadomo nieoficjalnie, awans Jońskiego był jednym z warunków Barbary Nowackiej w negocjacjach z Grzegorzem Schetyną a propos funkcjonowania Inicjatywy Polskiej w Koalicji Obywatelskiej, a prezydent Łodzi tylko ten warunek spełniła. Rośnie nie tylko jego pozycja polityczna, ale i komfort: nie będzie dojeżdżał do pracy w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie od ponad pól roku był pełnomocnikiem starosty ds. nowoczesnego kształcenia zawodowego, więcej także zarobi, choć rada nadzorcza póki co jego wynagrodzenia nie ustaliła.

Ta nominacja z mieszanymi uczuciami została przyjęta w łódzkiej PO, która Jońskiego, mimo, że od listopada jest radnym Koalicji Obywatelskiej w łódzkim sejmiku, wciąż odbiera jako ciało obce. W PO wciąż pamiętają, jak zaciekle krytykował Zdanowską. Podobnie w SLD. Joński zyskuje coraz szersze wpływy u prezydent Zdanowskiej, co - jak mówią w partii - budzi coraz większy niepokój wiceprezydenta Tomasza Treli, szefa SLD w Łodzi i województwie. Sojusz i Inicjatywa Polska póki co na lewicy konkurują, obaj panowie mają za sobą trudną przeszłość w SLD, a Joński coraz głębiej wchodzi na teren Treli w strefie oddziaływania administracji miejskiej Łodzi.

Zobacz galerię

Zobacz też: