Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Darmo dojedziesz na juwenalia. MPK uruchamia specjalne linie i wydłuża kursowanie

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Juwenalia wracają na osiedle studenckie Lumumby. Ostatnia impreza w tradycyjnej formule odbyła się jeszcze przed pandemią, w 2019 roku. Kulminacją tegorocznych obchodów ma być weekend 12-14 maja.
Juwenalia wracają na osiedle studenckie Lumumby. Ostatnia impreza w tradycyjnej formule odbyła się jeszcze przed pandemią, w 2019 roku. Kulminacją tegorocznych obchodów ma być weekend 12-14 maja. mat.arch. UŁ
Na ten moment czekali studenci. Po czterech latach przerwy wracają juwenalia w tradycyjnej formie. Zabawy, koncerty na żywo - Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny przygotowały mnóstwo atrakcji, których miejscem będzie osiedle studenckie na Lumumby. MPK zapewnia studentom bezpłatne przejazdy.

Juwenalia UŁ i UMed już od 8 maja
MPK studentów dowiezie tam bezpłatnie

Matura MATEMATYKA 2023. Zobacz ARKUSZE cke i rozwiązania

Juwenalia wracają na osiedle studenckie Lumumby. Ostatnia impreza w tradycyjnej formule odbyła się jeszcze przed pandemią, w 2019 roku. Kulminacją tegorocznych obchodów ma być weekend 12-14 maja.

Na scenie pojawić się wtedy mają między innymi: Dwa Sławy, Luxtorpeda, Brodka oraz Łydka Grubasa. Wydarzenia juwenaliowe zaczynają się jednak już po długiej majówce (08.05) i trwają przez kolejne dwa tygodnie (do 20.05).

Każda osoba z ważną legitymacją studencką będzie mogła w weekend 12-14 maja dostać się liniami MPK na Juwenalia UŁ/UMed (oraz wrócić z nich) za darmo.

Będzie się działo - juwenalia UŁ i UMed
Juwenaliowy pochód ruszy osiedlem akademickim w piątek 12 maja w samo południe, wtedy też odegrane zostaną tradycyjne scenki juwenaliowe. Tego samego dnia gwiazdami wieczoru będą Dwa Sławy i Luxtorpeda. W sobotę 13 maja zagrać mają Łydka Grubasa i Brodka. W niedzielę zaplanowano z kolei „śniadanie na zregenerowanie” dla tych, którzy Juwenaliami żyć będą na 100%.

W tegorocznym programie Juwenaliów znalazły się też między innymi: turniej piłki nożnej (dla lubiących rywalizację tradycyjną), turniej Rocket League (dla tych, którzy wolą rywalizować w świecie wirtualnym), a także klubowe juwenalia w Lordis (są w czwartek 11 maja). Obchody studenckiego święta zakończą się 20 maja imprezą w klubie Medyk (tzw. Medykalia).

Bezpłatne przejazdy dodatkowymi liniami i kursami
W koncertowy weekend juwenaliowy (12-14 maja) uruchomione zostaną specjalne juwenaliowe linie MPK (J1 i J2), godziny kursowania tradycyjnych linii obsługujących ten rejon miasta zostaną z kolei zmodyfikowane tak, żeby ułatwić transport osobom bawiącym się na Lumumby.

Oto szczegóły:

Linia J1 (tramwajowa): TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Tramwajowa, Węglowa, al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, al. Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, al. Mickiewicza, al. Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, al. Politechniki, Pabianicka – PL. NIEPODLEGŁOŚCI

· w nocy z piątku na sobotę kursować będzie w godz. 21:00-3:00 co 20 minut,

· w nocy z soboty na niedzielę kursować będzie w godz. 18:00-3:00 co 20 minut.

Linia J2 (autobusowa): KOŚCIUSZKI ZIELONA – al. Kościuszki, Próchnika, Rewolucji 1905 r., POW, Narutowicza, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza,

Konstytucyjna, Pomorska, Kopcińskiego, Nawrot, Przędzalniana, al. Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawnicza - PL. MIKULSKIEGO

· autobusy linii J2 nie zatrzymają się na przystanku Kopcińskiego - rondo Solidarności w kier. północnym;

· w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę kursuje od godz. 22:00 do 3:00 co 10-20 minut w równym takcie z linią N7AB.

Linia 86 (autobusowa): kursowanie zostanie wydłużone do godz. ok. 23:00

Linia N1AB (autobusowa): uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek Piłsudskiego - Przędzalniana w kier. wschodnim dla ułatwienia przesiadki z linii J2.

Osoby posiadające ważne legitymacje studenckie w dniach 12-14 maja br. są uprawnione do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi: 12, 15, 16, 17, 18, J1 oraz liniami autobusowymi: 55, 57, 58AB, 72AB, 86, 77, 87AB, J2, N4AB, N5AB, N7AB.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Darmo dojedziesz na juwenalia. MPK uruchamia specjalne linie i wydłuża kursowanie - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki