Dawid Konarski: Forma będzie rosła

Paweł Hochstim, Pesaro
FIVB
- Faktycznie, coś w tym jest, że z Iranem gra nam się wyjątkowo ciężko, ale trudno mi to wyjaśnić - mówił po porażce z Iranem 1:3 w meczu Ligi Światowej we włoskim Pesaro atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski.

Były gracz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle chwalił Irańczyków. - Zagrali fajne spotkanie, zupełnie inną szóstką, niż zawsze. Oprócz pierwszego seta nie mogliśmy znaleźć sposobu, by przeciwstawić się ich dobrej grze. Dopiero od połowy czwartego seta udało nam się ich przełamywać punkt po punkcie, ale brakło nam czasu i w konsekwencji przegraliśmy. Po prostu Iran zagrał dobrze, a my średnio i stąd ta porażka. Ale może przyda nam się troszkę schłodzić głowy po dwóch wygranych, bo za kolorowo też nie może być - mówił.

Jeden z liderów naszej reprezentacji uważa, że w następnych turniejach drużyna pokaże się z lepszej strony. - Zdajemy sobie sprawę, że z tygodnia na tydzień nasza gra będzie coraz lepsza. Mieliśmy tylko trzy tygodnie, więc trenowaliśmy bardzo ciężko, a teraz po malutku będziemy podtrzymywać formę, więc świeżość będzie jeszcze większa. Gra powinna wyglądać coraz lepiej. Pojawiło się dużo zmienników, wielu chłopaków debiutowało i to też trzeba wziąć pod uwagę. Z każdym kolejnym meczem i z każdym kolejnym turniejem pewność siebie będzie rosła, więc powinniśmy grać coraz lepiej - powiedział Konarski.