Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dentysta na koszt NFZ także w sobotę. 118 mln zł na leczenie

Joanna Barczykowska
W nocy pacjentów z bólem zęba przyjmować będzie pogotowie stomatologiczne przy ul. Sienkiewicza
W nocy pacjentów z bólem zęba przyjmować będzie pogotowie stomatologiczne przy ul. Sienkiewicza Dziennik Łódzki/archiwum
Będzie więcej gabinetów stomatologicznych i ortodontycznych, w których będzie się można leczyć na koszt NFZ. Łódzki oddział Funduszu rozstrzygnął w piątek konkurs na leczenie stomatologiczne mieszkańców przez najbliższe trzy lata.

Na uśmiechy łodzian NFZ wyda w przyszłym roku aż 118 mln zł. Dzięki temu miasto będzie na trzecim miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę punktów stomatologicznych na 1 mieszkańca. Zwiększy się również dostępność do leczenia stomatologicznego, bo od przyszłego roku w Łodzi gabinety stomatologiczne będą przyjmowały pacjentów także w soboty i to przez sześć godzin.

Konkurencja była spora, bo tylko w Łodzi oferty w konkursie złożyło aż 416 gabinetów dentystycznych. Łódzki oddział Funduszu wybrał z nich 340 gabinetów.

- Konkurencja była naprawdę duża. Dzięki temu mogliśmy wybrać najlepsze gabinety, które działają co najmniej przez 15 godzin tygodniowo, w tym przynajmniej raz po południu - mówi Beata Aszkielaniec, rzecznik łódzkiego NFZ.

- Gabinety, w których będą się leczyli łodzianie i mieszkańcy województwa, są wyposażone w nowoczesny sprzęt, m.in. endometry, skalery i aparaty RTG, dzięki czemu będzie można bezpłatnie, na miejscu zrobić zdjęcie chorego zęba. W nocy pacjentów z bólem zęba przyjmować będzie pogotowie stomatologiczne w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. W województwie dyżurować będą m.in. stomatolodzy w gabinecie MIRMED w Tomaszowie Mazowieckim.

Osoby niepełnosprawne, które potrzebują leczenia w pełnym znieczuleniu, otrzymają pomoc w Instytucie Stomatologii i w przychodni "Zgryz" przy ul. Przędzalnianej w Łodzi.

Pełną listę gabinetów stomatologicznych, w których będzie się można leczyć na koszt NFZ, Fundusz poda, jak tylko zostaną podpisane wszystkie umowy.

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki