1/5
PKO Ekstraklasa. Derby padły łupem drużyn przyjezdnych,...

PKO Ekstraklasa. Derby padły łupem drużyn przyjezdnych, mistrz poległ przy Reymonta, Lechia wypuściła dwubramkowe prowadzenie, a w Poznaniu bramki padły dopiero w końcówce - tak w największym skrócie można streścić wydarzenia 6. kolejki.

W naszej jedenastce znajdziecie:
- młodzieżowca i dziesięciu seniorów
- siedmiu Polaków, Ghańczyka, Hiszpana, Holendra oraz Portugalczyka
- trzech zawodników Stali, po jednym Cracovii, Jagiellonii, Lecha, Lechii, Piasta, Rakowa, Śląska oraz Wisły Kraków

2/5
Sezon zaczął jako zmiennik. Do składu powrócił w połowie...

Wyróżniony bramkarz: Rafał Strączek (Stal Mielec)

Sezon zaczął jako zmiennik. Do składu powrócił w połowie sierpnia. W piątek zachował pierwsze czyste konto. W meczu z Górnikiem Łęczna miał co robić zwłaszcza po przerwie, gdy rywal przejął inicjatywę.

W naszej jedenastce znalazł się pierwszy raz w sezonie.

3/5
Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk) - Wreszcie znaleziono na...

Wyróżnieni obrońcy:

Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk) - Wreszcie znaleziono na niego pomysł. Został ustawiony na prawym boku defensywy i stamtąd może prezentować swoje walory. Przeciw Radomiakowi Radom zdobył bramkę po potężnym uderzeniu. W naszej jedenastce znalazł się drugi raz w sezonie.

Błażej Augustyn (Jagiellonia Białystok) - Solidny na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Górował w powietrzu i na ziemi. Był bliski strzelenia gola, gdy zobaczył, że bramkarz opuścił pole bramkowe. Po uderzeniu piłka obiła poprzeczkę. W naszej jedenastce znalazł się pierwszy raz w sezonie.

Krystian Getinger (Stal Mielec) - Bez niego nie byłoby gładkiego zwycięstwa nad Górnikiem Łęczna. Idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, dzięki czemu drużyna podwyższyła na 2:0, a on sam ucieszył się z drugiej asysty w sezonie. W naszej jedenastce znalazł się pierwszy raz w sezonie.

4/5
Yaw Yeboah (Wisła Kraków) - Forma jak się patrzy. Tym razem...

Wyróżnieni pomocnicy:

Yaw Yeboah (Wisła Kraków) - Forma jak się patrzy. Tym razem zakręcił obrońcami Legii Warszawa. To po jego zagraniu padła jedyna bramka w meczu. W naszej jedenastce znalazł się trzeci raz w sezonie.

Pedro Tiba (Lech Poznań) - Mecz z Pogonią Szczecin zaczął na ławce. Wszedł po przerwie i całkowicie odmienił grę. Wyrównujący gol trochę w stylu Rafała Murawskiego z Austrią Wiedeń. W naszej jedenastce znalazł się pierwszy raz w sezonie.

Patryk Sokołowski (Piast Gliwice) - Kibice mu tego nie zapomną. W derbach z Górnikiem Zabrze załatwił trzy punkty. Uderzył świetnie. W naszej jedenastce znalazł się pierwszy raz w sezonie.

Mateusz Mak (Stal Mielec) - Wygrał w meczu z bratem bliźniakiem. Co więcej, był w piątek najlepszy na boisku. Strzelił gola, a przed nim zapisał asystę. W naszej jedenastce znalazł się drugi raz w sezonie.