Derby ŁKS Commercecon - Grot Budowlani. Niespodzianki nie było. Zwycięski serial ŁKS

Faworyt derbów w Taruron Lidze był jeden. ŁKS Commercecon jest niepokonanym liderem tabeli, Grot Budowlani pełnią rolę solidnego ligowego średniaka.

Pierwszy set miał niespodziewany przebieg. Silny opór liderowi postawiły siatkarki Grot Budowlanych. Od stanu 18:18 zdobyły trzy punkty z rzędu. Dwukrotnie punktowała blokiem Melis Durul, raz skutecznie zaatakowała Monika Fedusio. Ełkaesianki potrafiły jednak wyrównać na 23:23. Zagrywkę zepsuła i nieskutecznie zaatakowała Melis Durul. Trwała zacięta walka - 24:24. Ważny punkt na piłkę setową blokiem zdobyła Aleksandra Gryka. Zatrzymała Monikę Fedusio. Kibice ŁKS byli zachwyceni, gdy Anastazija Hryshchuk blokiem ponownie zatrzymała Monikę Fedusio i trudnego seta wygrały ełkaesianki 26:24.
Druga partia i znów wyrównana walka równorzędnych rywali do stanu 14:16. Wtedy ełkaesianki zdobyły trzy punkty z rzędu. Bohaterką tych akcji była Zuzanna Górecka. W końcówkę seta weszliśmy z wynikiem 22:20 dla gospodyń. Valentina Diouf zaatakowała po bloku i było 23:21. Seta dla Łódzkich Wiewiór zakończyła Zuzanna Górecka.
W trzecim secie gospodynie osiągnęły przewagę. Od stanu 15:14 zdobyły trzy punkty z rzędu. Punktowała Valentina Diouf. Końcówka to był popis ŁKS Commercecon. Podopieczne trenera Macieja Biernata mogły mieć nadzieję, gdy było 18:15 dla gospodyń. Siatkarki Grot Budowlanych zdobyły jednak tylko dwa punkty, a niepokonane liderki z ŁKS Commercecon aż siedem. Po zwycięskiej piłce meczowej kibice ŁKS zgotowali swoim dziewczętom z Dream Teamu owację na stojąco. Doping był doskonały, wygrana po raz jedenasty robi wrażenie.