Derby Łodzi dla Grot Budowlanych Łódź. Wygrana 3:0 z ŁKS Commercecon

Dopingują kibice Budowlanych Łódź
Dopingują kibice Budowlanych Łódź Grzegorz Gałasiński
Siatkarki wicemistrza Polski Grot Budowlanych łatwo wygrały w derbowym meczu z ŁKS Commercecon.

Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały gładko w trzech setach. Tym samym drużyna prezesa Marcina Chudzika zapewniła sobie miejsce w czołowej czwórce play-off. Porażka nie powinna też przeszkodzić ełkaesiankom w utrzymaniu pozycji wicelidera po rundzie zasadniczej, bo mają jeszcze mecz zaległy z MKS Dąbrowa Górnicza.

W pierwszym secie ŁKS prowadził 13:11, by za moment przegrywać 13:15. Trener Michal Masek jeszcze natchnął duchem walki swą drużynę, Budowlani prowadzili tylko 18:17, ale wtedy sześć kolejnych punktów zdobyły wicemistrzynie Polski.
W drugim secie też oglądaliśmy radosne serie jednej drużyny, czyli koszmarne drugiej. ŁKS zaczął od prowadzenie 3:0, ale to nie przestraszyło gospodyń – zdobyły osiem punktów z rzędu. Przy stanie 21:18 była lekka niepewność, ale znów cztery punkty zagwarantowały wygranie drugiego seta siatkarkom Grot Budowlanych.

W trzeciem secie też nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Grot Budowlani wygrali 3:0. Na trybunach zgromadziło się kilka tysięcy widzów. Obie strony dopingowały wzorowo. To był mecz godny walki o mistrzostwo Polski. Czekamy na kolejne sukcesy naszych siatkarek.
MVP meczu została Pavla Vincourova.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

Grot Budowlani: Pavla Vinocurova 6, Julia Twardowska 12, Agnieszka Kąkolewska 15, Kaja Grobelna 11, Martyna Grajber 6, Gabriela Polańska 8, Agata Witkowska (l), Adrianna Muszyńska 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.
ŁKS Commercecon: Athina Papafotiou 3, Regiane Bidias 6, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 7, Izabela Kowalińska 7, Katarzyna Sielicka 5, Ewa Kwiatkowska 5, Krystyna Strasz (l) oraz Izabella Szyjka (l), Deja McClendon 1, Agata Wawrzyńczyk 5, Dominika Mras. Trener: Michal Masek.
Inne mecze: MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3, Impel Wrocław - Budowlani Toruń 2:3, Developres Rzeszów - Trefl Kraków 3:0, Legionovia - Pałac Bydgoszcz 1:3. 29.03: KSZO Ostrowiec - Muszynianka, BKS Bielsko-Biała - PTPS Piła.