Derby Łodzi: Grot Budowlani – ŁKS Commercecon radosne dla liderek Tauron Ligi

Siatkówka. Nie było niespodzianki w derbach Łodzi. Wygrały liderki TauronLigi.

Mające na koncie tylko jedną porażkę siatkarki ŁKS Commercecon walczyły o zachowanie pierwszego miejsca w tabeli przed play-off. Stawka była bardzo duża. Z mniejszym obciążeniem wyszły na parkiet siatkarki Grot Budowlanych Łódź, miały już praktycznie przyklepane miejsce szóste przed decydującymi meczami.

Trenerzy obu drużyn zaskoczyli składem. W drużynie Grot Budowlanych w pierwszej szóstce wyszła Julia Kąkol, brakowało reprezentantki Polski kontuzjowanej Moniki Fedusio.
W drużynie ŁKS Commercecon brakowało Włoszki Valentiny Diouf, w pierwszej szóstce zagrała natomiast Anastazja Hryshchuk.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Wydawało się, że łatwi wygrają Łódzkie Wiewióry, prowadziły 22:18, jednak trzy punkty z rzędu zdobyły siatkarki Grot Budowlanych. Zagrywki Marty Pol miały szczególną moc. Następnie liderki objęły prowadzenie 24:21, ale podopieczne trenera Macieja Biernata doprowadziły do remisu 24:24. Zagrywała Melis Durul, kończyła ataki Julia Kąkol.
Decydujące punkty zdobyły siatkarki ŁKS Commercecon i reprezentacji Polski. Najpierw Zuzanna Górecka, a następnie asem serwisowym Kamila Witkowska.
Dwa kolejne sety odbyły się bez historii. W drugim secie meczu znów przeważał ŁKS Commercecon, a trzeciej partii lepsze okazały się siatkarki Grot Budowlanych.
Czwarta partia układała się po myśli ekipy Alessandro Chiappiniego. Ełkaesianki prowadziły 9:5, później 18:11. Ostatecznie wygrały seta do 14 i cały mecz 3:1. Za MVP meczu została uznana Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon).

Drużyny z miejsc 1-8 (ŁKSCommercecon – Pałac Bydgoszcz); 2-7 (Developres Rzeszów – #Volley Wrocław); 3-6 (Chemik Police – Grot Budowlani); 4-5 (BKS Bielsko-Biała – MKSKalisz) zagrają do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli. Mistrzostwa Polski wkraczają w decydującą fazę. ą

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon 1:3 (24:26, 18:25, 25:20, 14:25)
Grot Budowlani: Aleksandra Kazała 1, Marta Pol 12, Melis Durul 13, Julia Kąkol 22, Dominika Sobolska 4, Martyna Łazowska 2, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora, Adrianna Kukulska 9. Trener: Maciej Biernat.
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke, Lana Scuka 16, Kamila Witkowska 17, Anastazja Hryshchuk 11, Zuzanna Górecka 19, Aleksandra Gryka 11, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Kinga Drabek (l), Julita Piasecka 3, Angelika Gajer 1. Trener: Alessandro Chiappini.