Derby Łodzi po raz pierwszy w historii. W niedzielę w Nysie: ŁKS Commercecon - Grot Budowlani [ZDJĘCIA]

Martyna Grajber, reprezentantka Polski i Grot Budowlanych Łódź zagra w niedzielę o Puchar Polski Sylwia Dąbrowa
W drugim meczu Final Four Pucharu Polski siatkarek w Nysie wicemistrzynie Polski Grot Budowlani pokonały pierwszoligową Radomkę 3:1. W niedzielę o 14.45 w finale podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zagrają z ŁKS Commercecon Michala Maska.

W historii finałów Pucharu Polski nigdy w meczu o główne trofeum nie zagrały dwie drużyny z tego samego miasta. Łódź jest pierwsza. Wcześniej ełkaesianki wygrały z PTPS Piła 3:1.

Mecz Grot Budowlanych w pierwszym secie toczył się do jednej bramki pod dyktando łodzianek. Między obiema drużynami widoczna była różnica klasy. Łódzką drużynę wspierała grupa kilkudziesięciu kibiców w niebieskich koszulkach.

Wysoka wygrana w pierwszym secie chyba przesadnie uspokoiła łodzianki, bo druga partia wyglądała inaczej. Mniej skuteczna była Kaja Grobelna. Radomka prowadziła nawet 19:17, 20:18. Zablokowana została Martyna Grajber i Radomka prowadziła 24:21. Zagrywka w siatkę - 24:22. Tej szansy rywalki nie wypuściły z rąk.

Do trzeciego seta łodzianki przystąpiły już w pełni skoncentrowane. Skończyły się żarty, chociaż w końcówce pełnego luzu nie było. Grot Budowlani wygrali seta 25:21.

Kto liczył na łatwego czwartego seta, srodze się zawiódł. Łodzianki przegrywały 11:14 i 13:16. Na szczęście potrafiły zdobyć trzy punkty z rzędu. Był remis 16:16. Końcówka należała do wicemistrzyń Polski. Ostatni punkt zdobyła Gabriela Polańska.

MVP meczu została Julia Twardowska. Nagrodę wręczył prezes Budowlanych Marcin Chudzik.

Grot Budowlani - Radomka 3:1 (25:14, 22:25, 25:21, 25:22)
Grot Budowlani: Pavla Vincourova 5, Julia Twardowska 15, Agnieszka Kąkolewska 9, Kaja Grobelna 12, Martyna Grajber 12, Gabriela Polańska 14, Agata Witkowska (l) oraz Adrianna Muszyńska, Julia Piotrowska, Hana Cutura 3, Ewelina Polak 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.