Derby Łodzi w finale mistrzostw Polski siatkarek

Krzysztof Szymczak
Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały w niedzielę pierwszy półfinałowy mecz mistrzostw Polski z Developresem Rzeszów.

Developres Rzeszów - ŁKS Commercecon 2:3 (18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Wójcik 13, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 8, Marta Wójcik 6, Regiane Bidias 10, Klaudia Alagierska 20, Monika Bociek 17, Krystyna Strasz (l) oraz Izabela Kowalińska 2, Agata Wawrzyńczyk, Anna Korabiec (l), Daria Szczyrba 1, Lucie Muhlsteinova. Trener: Michal Masek.

Mecz był przedziwny. W dwóch pierwszych setach łodzianki dosłownie rozniosły rywalki w ich hali do 18 i 12! Kiedy czekaliśmy na ostateczny cios - dwa kolejne sety wygrały rzeszowianki równie dużą różnicą punktów do 14 i 15.

O zwycięstwie ŁKS decydował tie-break. Gospodynie wygrywały 4:2, lecz łodzianki wyrównały dzięki Regiane Bidias (4:4). Zagrywki Moniki Bociek stwarzały problem gospodyniom. Było 8:6 dla ŁKS. Później ełkaesianki wyszły na prowadzenie 11:8 i nie wypuściły szansy. Mecz zakończyła Regiane Bidias. MVP: Monika Bociek.

Dzień wcześniej Grot Budowlani wygrali w Policach z Chemikiem 3:0
Rewanż w Łodzi w sobotę 13 kwietnia 17.30. Trzeci mecz planowany jest w Policach w czwartek 18 kwietnia, ale naszym zdaniem nie będzie potrzebny.
Chemik zdobywał mistrzostwo Polski w pięciu ostatnich sezonach. Największym osiągnięciem Grot Budowlanych było wicemistrzostwo Polski w 2017 roku.

Aktualne wicemistrzynie Polski z poprzedniego sezonu siatkarki ŁKS Commercecon też są bliżej finału. Rewanż w Łodzi w niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.45. Ewentualny trzeci mecz w Rzeszowie w czwartek 18 kwietnia - też nie będzie potrzebny. Kibice zgotują w hali podczas rewanżu prawdziwe piekło. Pomogą Wiewiórom wygrać mecz, a wtedy finał będzie wydarzeniem.