Derby nr 1 dla Widzewa. Ciekawie było do samego końca

W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off pierwszej ligi koszykarek Widzew Łódź pokonał w hali Parkowa w Łodzi Grot F&F Automatyka Pabianice 66:62. To były derby regionu.

O zwycięstwie widzewianek zdecydowała czwarta kwarta. Po trzech był remis 45:45, a w ostatnich dziesięciu minutach dwukrotnie Anna Kudelska i dwukrotnie Wiktoria Stępień trafiły za trzy punkty. Najskuteczniejsze w swoich drużynach były: Natalia Gzinka i Magdalena Grzelak.
Mocno przeżywali ten mecz prezesi obu drużyn: Ryszard Andrzejczak i Zbigniew Grzanka. Więcej powodów do zadowolenia miał sternik Widzewa, choć oczywiście Zbigniew Grzanka też może być dumny ze swoich podopiecznych. Wszystko w tej rywalizacji jeszcze jest możliwe.
Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, rewanż odbędzie się w czwartek o godz. 17 w Pabianicach.

Widzew Łódź - Grot F&F Automatyka Pabianice 66:62 (13:14, 18:17, 14:14, 21:17)
Widzew: Natalia Gzinka 18, Anna Kudelska 17, Wiktoria Stępień 14, Maria Grudzień 6, Nikola Tomasik 5, Jagoda Bandoch 2,Oliwia Janicka 2, Wiktoria Ozga 0, Julia Stuleblak 0, Aida Miazek 0, Otylia Pawlak 0. Trener: Anna Chodera.
Grot F&F Automatyka Pabianice: Magdalena Grzelak 22, Natalia Danych 20, Natalia Łopińska 8, Aleksandra Janiak 6, Pola Kaźmierczak 4, Martyna Goszczyńska 2, Patrycja Kirsz 0. Trenerzy: Piotr Rozwadowski i Bartłomiej Szczepaniak.