Developres - Grot Budowlani 3:2. Łodzianki bliżej brązowego medalu mistrzostw Polski

Julia Twardowska, Agata Witkowska, Martyna Grajber
Julia Twardowska, Agata Witkowska, Martyna Grajber Grzegorz Gałasiński
W pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarek Grot Budowlani przegrali w Rzeszowie z Developresem. Rewanż w sobotę o godz. 18 w Atlas Arenie. Łodzianki muszą wygrać, wtedy trzeci decydujący mecz odbędzie się w Rzeszowie w środę o 18.

W pierwszym secie gospodynie prowadziły od początku. Łodzianki dogoniły wynik na 19:17, ale straciły trzy punkty z rzędu i już nie udało się wygrać tej partii. Drugi set miał podobny przebieg. Developres prowadził, a łodzianki goniły. Był remis 22:22, ale cóż z tego skoro rzeszowianki zdobyły trzy punkty z rzędu. Dwa ostatnie blokiem, co jest szczególnie denerwujące.

W trzecim secie łodzianki wykrzesały jeszcze siły i przeważały zdecydowanie. Wygrały do 17. Nie traciliśmy nadziei na sukces.
Dobrą dyspozycję podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza potwierdziły w secie czwartym, zwycięskim do 16. A zatem tie-break.
Początek nie był udany - 3:1 dla Developresu. Rzeszowianki starały się nie powtórzyć koszmarnego przebiegu półfinału z ŁKS.
Dalej trwała wyrównana walka - 3:2, 5:4

Developres Rzeszów - Grot Budowlani Łódź (25:19, 25:22, 17:25, 16:25)
Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Agata Witkowska (l) oraz Justyna Kędziora, Adrianna Muszyńska, Ewelina Polak. Trener: Błażej Krzyształowicz.