Polskie Radio 24/SM
Norbert Kobielski
Norbert Kobielski Fot. Lukasz Kaczanowski/Polskapress
Norbert Kobielski zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż w lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w angielskim Birmingham.

Kobielski pokonał w najlepszej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,25 m. Taki sam wynik uzyskał drugi w stawce mistrz olimpijski z Tokio - Włoch Gianmarco Tamberi. Wygrał Kanadyjczyk Django Lovett - 2,28 m.

Na najniższym stopniu podium stanęła także w sobotę sztafeta pań 4x100 m w składzie: Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała, Marlena Gola. Polki uzyskały czas 43,81 sek. Triumfowały Brytyjki - 42,29 sek. Wśród panów na tym samym dystansie najlepsi okazali się Kanadyjczycy (38,31 sek.), a Polacy przekroczyli jedną ze stref zmian i zostali zdyskwalifikowani. Skład sztafety tworzyli: Dominik Kopeć, Mateusz Siuda, Patryk Wykrota i Adrian Brzeziński.

Na 4. pozycji w biegu na 110 m przez płotki uplasował się Damian Czykier, któremu do podium zabrakło 0,001 sekundy. Wygrał Jamajczyk Hansle Parchment - 13,09. Wśród panów 5. na 800 m był Patryk Dobek (1.46,63). Zwyciężył Kanadyjczyk Marco Arop - 1.45,41. Czwarte miejsce w biegu na 1500 m zajął Michał Rozmys - 3.35,86. Triumfował Kenijczyk Abel Kipsang - 3.35,15. Świetny rezultat w rzucie dyskiem uzyskał Słoweniec Kristjan Čeh - 71,27 m. Siódmy był Robert Urbanek (61,06 m).