Dlaczego Biedroń namawia do chwytania za pędzel

  Dlaczego Biedroń namawia do chwytania za pędzel

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tonący pędzla się chwyta. Dołujący w sondażach Ruch Palikota rozpoczął w Łodzi akcję zamalowywania antysemickich i homofobicznych napisów pod atrakcyjnym hasłem "Zamaluj faszyzm".
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Na pierwszy ogień amatorzy pomalowania faszyzmu, z Robertem Biedroniem i Romanem Kotlińskim na czele, pomaszerowali pod Urząd Miasta, gdzie zachęcali do wzięcia pędzla prezydent Zdanowską. Niestety, nikt im wcześniej nie powiedział, że spóźnili się 13 lat - tyle właśnie liczy sobie akcja "Kolorowa Tolerancja", zainicjowana właśnie w Łodzi. Ale co tam - nie ma się co spierać o pierwszeństwo, najważniejsze, że teraz faszyzm oraz homofobia zostaną zamalowane podwójnie. A jak zgłosi się jeszcze jakaś partia, to może nawet potrójnie.

  Takie akcje przynoszą same korzyści. Rośnie gospodarka. Dzięki nim hurtownie i sklepy z farbami i pędzlami trzymają się krzepko i mogą liczyć na kolejne zamówienia ze strony niewyżytej i bezkarnej chuliganerii, która tylko czeka, aż amatorzy zamalowywania faszyzmu i kolorowej tolerancji przygotują im świeży podkład na ścianach.


  Do tego politycy punktują, a całej reszcie wzrasta dobre samopoczucie.

  Tak, zdarzają się głosy malkontetów, że lepiej byłoby włożyć wysiłek w łapanie i karanie nocnych "malarzy", ale przecież każdy głupi wie, że łapanie i karanie wandali to bardzo nie-wdzięczna praca. No i bardzo trudno ją podciągnąć pod walkę z faszyzmem, nie-tolerancją oraz homofobią.

  Sławomir Sowa

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chwyć się autorze za swój pędzel.

  L (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Ciekawe co autor artykułu zrobił, aby tych napisów nie było. Na pewno w walce z homofobią pomoże niewybredny tytuł artykułu. Chwyć się autorze za swój pędzel a nie Biedronia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SLD z Palikotami przez manipulację przygotowują opinię społeczną, że za antysemickimi wybrykami stoi

  czł. Solidarności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  SLD z Palikotami przez manipulację przygotowują opinię społeczną, że za antysemickimi wybrykami stoi prawica z katolikami, narodowcami i PiS. To świadczy, że rozpoczęła się już w ich wrednym stylu...rozwiń całość

  SLD z Palikotami przez manipulację przygotowują opinię społeczną, że za antysemickimi wybrykami stoi prawica z katolikami, narodowcami i PiS. To świadczy, że rozpoczęła się już w ich wrednym stylu kampania wyborcza do samorządu i parlamentu. Z ich strony będzie to kampania pełna nienawiści i POmówień, co widać we wpisach za którymi stoją oni i ich ludzie spec służb, którzy PO PRLu przecież nie wyparowali. Nie kto inny jak byli komuniści z PZPR SB MO ORMO byli szkoleni przez sowietów z KGB jak wyprzedzająco rozprawiać się z przeciwnikami politycznymi i prowokacyjnie sami zwykle wypisywali i wypisują hasła antyżydowskie i nazistowskie, aby przypisać prawicy antysemityzm i nieeuropejskie standardy. Z Solidarnością robili to w PRLu nagminnie. Wiec dziś SLD i Palikota pachołki sami to prawdoPOdobnie robią lub komuś zlecili zadanie a ich media maja teraz temat o polskim antysemityzmie, by straszyć ludzi faszyzmem i kaczyzmem. Komuniści we krwi mają prowokacje wobec przeciwników politycznych. Proszę trochę poczytać książek na ten temat wydanych przez IPN, lub wejść na stronę internetową IPN i wszystko będzie jasne a nie POdniecac się daremnie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  bbb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Bardzo słaby tytuł i autor jest świadom, że nie jest to przypadek i każdy go zrozumie tak, jak miał zrozumieć.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo