Dlaczego warto odwiedzić Targi?

Redakcja
Udostępnij:
Wiele z prezentowanych koncepcji, metod i produktów nowej generacji ma swoje rynkowe i targowe premiery, oto niektóre z nich:

Orteza wspomagająca profilaktykę i leczenie stopy cukrzycowej
Zastosowanie ortezy zapobiega groźnym dla pacjentów owrzodzeniom, zmniejszając o ok. 70% ryzyko ich występowania, oraz redukując o ponad 50% siły tarcia działające na stopę podczas chodzenia (w porównaniu do tradycyjnych wkładek dla diabetyków). Chorzy mogą używać produktu zarówno w celu zapobiegania owrzodzeniu, jak i w przypadku ochrony uszkodzonych już tkanek stopy.
Produkt: Dynamiczne ortezy Vasyli Armstrong Sensitive Feet, Wystawca: FootMedical

“Hipoterapia” w domu

Lekarze i fizjoterapeuci zgodnie oceniają pozytywny wpływ terapii konnej na rehabilitację dzieci, a zwłaszcza na utrzymywanie prawidłowej, wyprostowanej postawy pleców. Norweski producent systemu Krabat na podstawie analiz tej metody stworzył siedziska w kształcie siodła, które odtwarzając zbawienny efekt hipoterapii, pozwalają na wykonywanie ćwiczeń w warunkach domowych.
Produkt: Krabat Jockey, Wystawca: BG BHU Medyczny dla Dzieci

Egzoszkielet. Sprzęt, który zmienia oblicze rehabilitacji

Eksperci zgodnie twierdzą, że jest to zupełnie nowa jakość w rehabilitacji dla osób poruszających się na wózku - po urazach, z powodu stwardnienia rozsianego, dystrofii mięśniowej czy udaru mózgu. Na rynku dostępne są różne urządzenia umożliwiające pionizację pacjentów, nawet przemieszczanie się, jednak żaden nie umożliwia chodu tak bardzo zbliżonego do naturalnego, jaki oferuje bioniczny egzoszkielet amerykańskiego projektu EKSO GT. Trening z pomocą tego urządzenia wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, poprawia krążenie i zmniejsza dolegliwości związane z unieruchomieniem dolnych partii ciała. Rehabilituje i – co najważniejsze – pozwala choć na chwilę stanąć na nogi, co jest dla unieruchomionych pacjentów bardzo ważnym przeżyciem. Targi Rehabilitacja dają wyjątkową możliwość przetestowania tego urządzenia.
Produkt: Ekso GT - przenośny egzoszkielet do reedukacji chodu, Wystawca: PHU Technomex Sp. z o.o.

Rehabilitacja jak gra komputerowa
Trening rehabilitacyjny to niekiedy żmudna i wymagająca motywacji praca. Okazuje się, że można połączyć tę pracę z dobrą zabawą. Platforma FysioGaming działa na podobnej zasadzie, co popularne konsole do gier, którymi steruje się za pomocą sensorów śledzących ruch człowieka. Osoba ćwicząca angażuje się w grę, zdobywa kolejne punkty, przy okazji realizując swój plan treningowy. Platforma zawiera kilkadziesiąt gier i umożliwia dostosowanie poziomu trudności do schorzeń i indywidualnej sprawności pacjenta.
Produkt: FysioGaming, Wystawca: Meden-Inmed

Bezinwazyjna diagnostyka kręgosłupa bez użycia Rentgenu
Jeszcze do niedawna jedynym sposobem oceny postawy kręgosłupa były badania radiologiczne. Naukowcy opracowali jednak innowacyjną metodę, która pozwala uniknąć kolejnych prześwietleń. Dokładnych pomiarów pleców dokonać można za pomocą kamery i wiązki światła. Na tej podstawie komputer modeluje kształt kręgosłupa w przestrzeni 3D, pozwalający ocenić ewentualne skrzywienia i wady postawy.
Produkt: DIERS Formetric 4D motion lab, Wystawca: Mediprofit

Konsultacje, badania, porady
Zaletą Targów jest możliwość przetestowania prezentowanego sprzętu oraz skonsultowania się ze specjalistami. Na stoiskach wystawców będzie można m.in. bezinwazyjnie zbadać kręgosłup, przeprowadzić testy i poznać terapeutyczne gry rehabilitacyjne na platformach sensorycznych, przeanalizować komponenty ciała, poznać terapię bezdechu sennego. Osoby poruszające się na wózkach będą mogły poćwiczyć na dostosowanej do ich potrzeb siłowni. Wszystkich, którzy potrzebują wsparcia ekspertów, zapraszamy także do odwiedzenia stoisk partnerów targowych, m.in. Rzecznika Osób Niepełnosprawnych, PFRON, Regionalnego Centrum Polityki Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Fundacji INTEGRACJA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie