Dni otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus [ZDJĘCIA]

  Dni otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus [ZDJĘCIA]

  Alicja Zboińska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dni otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus
  1/40
  przejdź do galerii

  Dni otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus ©Krzysztof Szymczak

  W niedzielę i poniedziałek organizowane są Dni otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus, która znajduje się przy ul. Konstantynowskiej 115. W niedzielę można się tu wybrać w godzinach 12-16, natomiast w poniedziałek w godzinach 12-18.
  Podczas Dni otwartych w Zajezdni Muzealnej Brus goście będą mogli zobaczyć kilka zabytkowych tramwajów (między innymi Herbrand VNB-125 z 1898 roku czy Duwag GT6 z 1957 roku) oraz historycznych autobusów (m.in. Jelcz PRI110U z 1982 roku i Mercedes O405N2 z 1995 roku), które stanowią trzon kolekcji zgromadzonej na potrzeby przyszłego muzeum - zachęcają organizatorzy. - Dodatkową atrakcją będą krótkie kursy wagonu Konstal 803N po torze objazdowym wokół zajezdni.

  Można też zwiedzać tematyczne ekspozycje wewnętrzne.
  Na pierwszym piętrze budynku administracyjnego znajdują są wystawy „Sygnalizacja świetlna na łódzkiej sieci tramwajowej w latach 60., 70. i 80.”, „Tramwajowe mierniki elektryczne” oraz „Przegląd biletów czasowych i jednorazowych województwa łódzkiego 1994-2015”.

  Łódzkie tramwaje na kolorowych zdjęciach z 1943 roku [ZDJĘCIA]

  Wystawę można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa godzinę, a początek każdej z nich został wyznaczony na przystanku autobusowym na terenie zajezdni. Wycieczki zaczynają się w poniedziałek o godz. 13, 14.30 i 16.

  Podczas poniedziałkowego zwiedzania zabytkowej zajezdni będzie się można także najeść. Pojawi się tutaj food truck „Zjedz mnie”, w którym będzie można kupić naleśniki.

  Zwiedzanie to także okazja do wsparcia działalności muzealnej zajezdni. Członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w tym roku zbierają pieniądze nie tylko na remonty i bieżące utrzymanie historycznych pojazdów. Potrzebne są one także na zakup kolejnych wozów oraz przygotowanie nowych wystaw tematycznych na terenie przyszłego muzeum transportu. Zostanie darczyńcą jest wyjątkowe proste. Wystarczy wrzucić 1, 2, 5 złotych lub więcej do specjalnie przygotowanych i oznaczonych... kasowników.

  Na Brus można dotrzeć komunikacją miejską. Dojechać można tu tramwajami linii 9 do Konstantynowa Łódzkiego i linii 43 relacji Telefoniczna-Lutomiersk. Obowiązuje na nich taryfa miejska (od strony Łodzi) i podmiejska (od strony Konstantynowa i Lutomierska) oraz bilety okresowe.

  Dni otwarte odbywają się w ramach obchodów 35-lecia Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 1-7 sierpnia 2016 r.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kierownictwo MPK do dymisji!!!!!

  NSZZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Kierownictwo MPK prezentuje zabytkowe tramwaje i autobusy bo nowych nie ma!!!! MPK nie kupuje autobusów nowych tylko je wynajmuje!!! Ta firma prawie nie ma majątku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie na temat

  PRZESTAJĘ TU ZAGLĄDAĆ, chyba niewiele stracę (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  WEŹCIE TE DEBILNE REKLAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Atrakcje na Brusie

  retkinianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Co się stało z tym miejscem? kiedyś można było z całą rodzina tam pójść i miło spędzić czas w zajezdni i w pobliskim schronie. A teraz została tylko zajezdnia. Przechodziłem tam ostatnio i ręce...rozwiń całość

  Co się stało z tym miejscem? kiedyś można było z całą rodzina tam pójść i miło spędzić czas w zajezdni i w pobliskim schronie. A teraz została tylko zajezdnia. Przechodziłem tam ostatnio i ręce opadają schron zamknięty wszystko zarośnięte płot połamany, jak tak można doprowadzić tak fajne miejsce do ruiny. Mam nadzieję że chociaż zajezdnia ma właściwych ludzi, którzy nie pozwolą by spotkał je taki los co schronuzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  schron

  igor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Schron spłonął w dniu nocy muzeów... I wcale nie zrobili tego właściciele.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  strażak

  emil (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Kiedyś tam byłem, wilgoć, stęchlizna i smród, a instalacja elektryczna to zostawię bez komentarza. Ko im dał pozwolenie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  schron

  igor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  A przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie i już od kilku miesięcy trwa remont schronu. Ale oczywiściej lepiej się wypowiedzieć pomimo że się nie ma pojęcia... ;)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  g.....

  Ajwary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Spłoną nie spłonął kiedyś imprezy były tam na poziomie , mam już prawie 70 lat i wiem o czym mówię.Chyba zmienili się właściciele i jest jakaś masakra, a już taka ,,grubsza pani;; w stroju...rozwiń całość

  Spłoną nie spłonął kiedyś imprezy były tam na poziomie , mam już prawie 70 lat i wiem o czym mówię.Chyba zmienili się właściciele i jest jakaś masakra, a już taka ,,grubsza pani;; w stroju pielęgniarki to mnie po prostu zszokowałazwiń

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny